Facebook видалила сторінку депутата Верховної Ради Андрія Деркача після анонсу чергової порції «компромату» на родину кандидата в президенти США Джо Байдена. Нещодавно американський уряд оголосив Деркача «російським агентом» та наклав на нього санкції.
Допис депутата можна прочитати в кеші Google.
15 жовтня у New York Post опублікували нібито листування сина Джо Байдена Хантера із працівником української газовидобувної компанії Burisma, з якого можна зробити висновки про корупційні зв’язки управління компанії з урядом США часів адміністрації Барака Обами.
Пізніше того ж дня NYP опублікували другу порцію «компромату» на Хантера Байдена, в якій ідеться про його зв’язки з китайськими чиновниками, а також присутні його фотографії в стані наркотичного сп’яніння. За інформацією видання, матеріали знайшли на забутому ноутбуці, який нібито належав Байдену-молодшому.
Facebook почала видаляти всі дописи в соцмережі, які просували ці матеріали.
16 жовтня Деркач написав у Facebook, що нібито є другий ноутбук, який містить більше компромату на родину Байденів. Депутат анонсував публікацію «фактів, що підтверджують міжнародну корупцію» у майбутньому, але після цього його акаунт був деактивований.
Таке рішення керівництва соцмережі могло бути повʼязане з політикою стосовно дописів, реклами та активності акаунтів, які становлять небезпеку для виборчого процесу в США.
Читайте також:
«Фото Хантера Байдена з наркотиками та іншими елементами гедонізму хоч і демонструють не дуже моральний образ життя сина Джо Байдена, але трохи проливають світло на корупційні схеми, які осідлали Байдени разом з українськими корупціонерами. Факти ж, що підтверджують міжнародну корупцію, зберігаються саме на другому ноутбуці», — написав депутат, додаючи, що комп’ютер передали українським правоохоронцям.
За словами Деркача, цим ноутбуком користувалися люди власника компанії Burisma Миколи Злочевського, і в ньому нібито зберігаються докази того, як відмивали «викрадену в українців чорну готівку з комунальних платежів і як переказували у вигляді хабарів родині Байденів», а також хто був задіяний у цих схемах.
«Показання свідків і проводки на ноутбуці Burisma доповнюють дані, знайдені на американському комп’ютері. Але головне! Це не останні свідки та не останній ноутбук», — написав український депутат.
Як зазначає The Daily Beast, у результаті на Байденів є одночасно три джерела «компромату»:
- китайський медіамагнат Го Венгуй, який тісно співпрацює з колишнім стратегом президента США Стівом Бенноном;
- випадковий власник комп’ютерної майстерні в Делавері, який витягнув інформацію із «забутого» ноутбука, який нібито належав Хантеру Байдену;
- український депутат Андрій Деркач, який в останні роки поширював конспірологічні теорії стосовно опонентів чинного президента США Гілларі Клінтон і Джо Байдена.
Спецслужби США підозрюють Андрія Деркача в передачі дезінформації про Байдена особистому адвокату Дональда Трампа Рудольфу Джуліані, який зустрічався з ним в Україні у 2019 році. Походження компромату пов’язують із російською розвідкою.
Адвокат Трампа Джуліані заявив, що «шанси Деркача бути російський агентом не кращі ніж 50 на 50».
Наразі щодо Джо та Хантера Байденів у США не висувають жодних підозр, які б могли виплисти з опублікованого «компромату». В Україні так само не висунули підозри щодо власників та працівників Burisma.
- 19 травня цього року депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив колишнього віцепрезидента США Джо Байдена на Петра Порошенка під час його перебування на посаді президента. Наступного дня Офіс генпрокурора почав перевірку «плівок Деркача».
- Зеленський відреагував на «плівки Деркача», заявивши, що на Порошенка чекає багато вироків.
- На початку липня Деркач оприлюднив нові аудіозаписи нібито міжнародних перемовин Порошенка. Цього разу показав розмову із нібито президентом Росії Володимиром Путіним.
- 10 вересня США ввели санкції проти Деркача. В американському уряді українця розглядають як агента, пов’язаного з російською розвідкою близько десяти років, і зазначають, що він є одним із засобів впливу Росії на вибори президента в 2020 році. Деркач назвав це помстою за розкриття «схем міжнародної корупції».
- Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав «дурницею» причетність українського депутата Деркача до російських спецслужб, але при цьому заявив, що взагалі його не знає.
- Деркач подав до суду на Міністерство закордонних справ України, звинувачуючи його в тому, що воно не надіслало нот протесту щодо можливого втручання окремих посадовців США у внутрішні справи України.