Прикордонна служба Польщі повідомила, що мігранти з країн Близького Сходу, які тиждень перебували біля білоруського прикордонного переходу «Брузги», частково йдуть у супроводі силовиків Білорусі.
Служба опублікувала відеозаписи, на яких видно, як люди збирають намети, залишають стихійний табір та йдуть колонами. Також порожніє польський пункт пропуску «Кузьниця», який 16 листопада намагалися штурмувати.
Польська сторона зазначає, що на кордон прибули автобуси, які забирають мігрантів, але куди саме — невідомо.
Пізніше прикордонна служба повідомила, що велика група мігрантів розбила новий табір неподалік пункту «Брузги», а частина людей повернулася до старого. Загалом на ділянці перебувають приблизно тисяча мігрантів.
- Після введення санкцій проти Білорусі за фальсифікацію президентських виборів, придушення опозиції та протестів на кордон Євросоюзу (Польща, Литва, Латвія) ринув потік мігрантів із країн Близького Сходу. У Європі впевнені, що режим Олександра Лукашенка навмисно створив міграційну кризу (збільшивши кількість авіарейсів з країн Близького Сходу), щоб помститися. Офіційний Мінськ звинувачує у кризі Європу, яка нібито сама відчинила двері для мігрантів, зокрема із захопленого талібами Афганістану, і відмовляється їх приймати.
- 8 листопада ситуація з мігрантами загострилася. На кордоні Польщі опинилися кілька тисяч мігрантів, які намагалися прорватися до Польщі. Польська сторона посилила охорону військовими, а Білорусь направила до кордону загони силовиків. Паралельно Білорусь та Росія розпочали біля кордонів ЄС військові навчання.
- 12 листопада авіакомпанія «Белавіа» заявила, що не пускатиме громадян Іраку, Сирії та Ємену на свої рейси з Туреччини. Пізніше Міністерство закордонних справ Іраку заявило про припинення прямого авіасполучення з Білоруссю. 13 листопада сирійська авіакомпанія Cham Wings припинила польоти до Білорусі.
- 13 листопада у Польщі заявили, що білоруські силовики готують масштабний прорив мігрантів. Їм почали видавати інструкції та сльозогінний газ.
- 15 листопада понад 3,5 тисячі мігрантів зібралися біля переходу між кордонами, а 16 листопада розпочався штурм, у якому постраждали понад 7 польських силовиків. Згодом Білорусь перевела частину мігрантів до логістичного центру.