Станом на сьогодні у світі зафіксовано 39,959 млн випадків коронавірусу. Усього від ускладнень хвороби померли понад 1,114 млн пацієнтів, у той час як 29,89 млн одужали. Дієвих ліків від інфекції досі немає.
Про це повідомляє Worldometer.
Наразі 99% інфікованих переносять коронавірус в легкому та середньому стані, серйозно та критично хворіє лише 1%. Абсолютна більшість усіх хворих одужує — смертність становить 4%, проте довгострокові наслідки коронавірусу досі не до кінця зрозумілі.
Перше місце за поширенням коронавірусу займають США — у цій країні зафіксовано 8,342 млн випадків інфікування та більш ніж 224 тис. смертей.
На другому місці Індія з 7,4 млн випадків та 114 тис. смертей. Третє місце посідає Бразилія — там 5,2 млн випадків інфікування, понад 153 тис. пацієнтів померли.
Замикають п’ятірку лідерів з поширення хвороби Росія з 1,38 млн випадків і 24 тис. смертей та Іспанія, де зареєстровано 982 тис. випадків коронавірусу та більш ніж 33 тис. померлих.
Експерти досі сумніваються в об’єктивності підрахунку кількості фатальних випадків у Росії. При цьому надлишкова смертність, зареєстрована державною статистикою з травня до липня, більш ніж утричі перевищила офіційні дані про смертність від коронавірусу.
Найлегша ситуація на французьких островах Волліс і Футуна, де зареєстровано всього один активний випадок коронавірусу. На британських Соломонових островах та в Ангільї по три випадки.
У спірній Західній Сахарі, яку Євросоюз відносить до Марокко, зареєстровано 10 випадків, а на британських Фолклендських островах — 13.
Україна перебуває на 25 місці рейтингу з 298 тис. випадків та 5,6 тис. померлих.
- Всесвітня організація охорони здоров’я дійшла висновку, що єдиний сертифікований препарат від коронавірусу «Ремдесивір» не збільшує шансів на виживання пацієнтів, не скорочує тривалість хвороби та не зменшує необхідність підключення до апарату ШВЛ.
- Дослідження Міністерства оборони США продемонструвало, що сучасні системи кондиціонування повітря в літаках не дозволяють поширюватися коронавірусу.
- Росія активно веде кампанію з дезінформації проти британської вакцини від коронавірусу, яку розробляють Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Пропаганда спрямована здебільшого на країни, яким РФ хоче продавати свою вакцину «Супутник V». В хід ідуть фейки про мавп.
- У Китаї студентам дають неперевірені вакцини від коронавірусу. Після сотень тисяч щеплень уряд вирішив приховати цю інформацію.
- Лікування коронавірусу штучними антитілами, які отримував Дональд Трамп, може позбавити організм власного імунітету.
- Збитки для глобальної економіки від пандемії коронавірусу можуть сягнути 28 трлн доларів упродовж наступних пʼяти років. У МВФ покращили прогноз щодо падіння світового ВВП.