Фракція «Голос» вимагає відсторонити голову української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука з посади через те, що його «останні заяви і дії не узгоджуються між собою та шкодять Україні».
Про це йдеться у заяві депутата фракції, члена парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергія Рахманіна, оприлюдненій на сайті політсили.
На думку Рахманіна, Мінський процес «закономірно вмирає», але поки Україна офіційно бере участь у переговорах, потрібно «використовувати його із максимально можливою користю, а не шкодою».
«Взагалі діяльність ТКГ достатньо обмежена, і проривів там немає. Навіть сам Кравчук вже визнає, що Мінський процес, як і було вже давно очевидно, є безперспективним. Але поки він залишається певним перемовним майданчиком, його треба використовувати максимально ефективно. Людина, яка замість цього вдається до шкоди, на наш погляд, не має права перебувати на цій посаді», — наголосив нардеп.
Також Рахманін наголосив, що політик не має недооцінювати противника і переоцінювати себе, нагадавши про впевненість п’ятого президента Петра Порошенка «переграти Путіна» та чинного глави держави Володимира Зеленського «домовитися з Путіним».
«Ту саму самовпевненість випромінював і Кравчук, коли говорив про новий поштовх і нові механізми. Йому знадобився рік чи навіть більше, щоб зрозуміти, що з Росією домовитися неможливо. Шкода, що ми витратили цей рік марно, згаяли стільки часу. Але краще пізно, ніж ніколи. Я думаю, що Леонід Макарович сам має визнати те, що його перебування на цій посаді виглядає, мʼяко кажучи, недоцільним», — додав він.
Зазначимо, раніше Кравчук розповів, що взяв участь в ефірі російського «Першого каналу», під час якого ватажок «ДНР» Денис Пушилін заявив про намір поступово інтегрувати окуповані території в Росію.
- 5 листопада українська делегація у Тристоронній контактній групі оприлюднила «План спільних кроків», який Україна підготувала для ТКГ. План має на меті припинити війну на Донбасі.
- Кравчук, зокрема, заявив про наміри на початку 2021 року завершити на Донбасі війну, щоб 31 березня 2021 року провести там місцеві вибори. Одним із ключових моментів для цього є повернення кордону з Росією під контроль України. Також він наголосив, що Україна в рамках Закону про особливий статус Донбасу буде пропонувати створити вільну економічну зону на Донбасі.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що «план дій» щодо Донбасу є реалістичним і детальним, у ньому прописані конкретні кроки та дати.
- Кравчук згодом заявив, що вибори на Донбасі можуть пройти за мажоритарною системою.
- Бойовики представили свій «план вирішення конфлікту», який містить 15 кроків. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- 25 листопада в українській делегації повідомили, що Росія в ТКГ не бере на себе відповідальність за «план» бойовиків, відмовляючись подати його у вигляді документа, а ОБСЄ підіграє Російській Федерації.
- У лютому Кравчук заявив, що на Всеукраїнський референдум потрібно винести питання окупованих територій Донбасу і Криму, а також, що Україна має бути готова до будь-яких непередбачуваних дій із боку агресора, оскільки Росія не хоче дотримуватися перемир’я на Донбасі.