Центр США з контролю і профілактики захворювань (CDC) підвищив рівень попереджень про круїзні лайнери в умовах пандемії коронавірусу, заявивши, що «варто уникати подорожей на круїзних лайнерах».
Як повідомляє CNN, тепер федеральне агентство класифікує круїзи як «Рівень 4: дуже високий рівень COVID-19».
За даними CDC, небезпечними є також річкові круїзи, до того ж четвертий рівень небезпеки застосовуватиметься в усьому світі.
Зазначимо, наприкінці жовтня CDC після кількох місяців заборони дозволив круїзним суднам знову заходити в порти США та виходити з них. Після цього агентство склало документ із правилами та кроками, які круїзні компанії повинні виконати, перш ніж отримають дозвіл відновити регулярні рейси.
Зокрема, круїзні компанії повинні розробити і впровадити додаткові заходи тестування і дотримання соціального дистанціювання. Після цього потрібно провести випробувальне плавання, в якому візьмуть участь добровольці. Лише за умови дотримання всіх вимог CDC дозволить почати регулярні круїзні рейси з пасажирами.
Попри попередження CDC про небезпеку круїзів, багато людей вже готові вирушити у мандрівку.
Так, велика круїзна компанія Royal Caribbean заявила, що чимало мандрівників вже почали цікавитися можливістю запису на пробний круїз, який ще перебуває на стадії планування. За словами президента і головного виконавчого директора компанії Майкла Бейлі, наразі зареєструвалися вже 100 тисяч осіб.
- Генетики зʼясували дату старту пандемії коронавірусу. Вона почалася за кілька місяців до заяви ВООЗ.
- Європа бʼє рекорди з добової захворюваності на коронавірус. Країни вводять додаткові заходи карантину: комендантську годину, обмеження на поїздки, обмеження в місцях скупчення людей. Ірландія і Чехія вже оголосили локдаун. Німеччина та Франція повертають посилений карантин — не працюватимуть ресторани, кінотеатри та фітнес-центри.
- На початку місяця стало відомо, що вакцина від коронавірусу Pfizer і BioNTech запобігає зараженню на 90%. Після цієї новини акції компанії злетіли на 14%, а фондові ринки в усьому світі помітно пожвавилися в очікуванні близького кінця коронакризи. Але доставка вакцини стане логістичним викликом — препарат зберігається тільки за температури -70 градусів.
- Пізніше американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5%. Вона може зберігатися у звичайному домашньому або медичному холодильнику до 30 днів, не втрачаючи своїх властивостей. Вакцина AZD1222 напередодні пройшла другу фазу випробувань.
- Технологія двох потенційних вакцин від коронавірусу, які розробляють американські компанії Moderna та Pfizer, може не тільки допомогти в боротьбі з пандемією, але й пришвидшити розробку засобів проти онкологічних, серцево-судинних і багатьох інфекційних захворювань. Усе завдяки використанню матричної рибонуклеїнової кислоти — раніше вакцини на її основі не схвалювали.