Державне бюро розслідувань 6 жовтня допитало у справі про зрив спецоперації із затримання «вагнерівців» депутата «Європейської солідарності» Володимира Арʼєва, який раніше оприлюднив записи з бойовиками про участь у бойових діях на Донбасі та в Сирії.
Нардеп заявив, що слідчі більше намагалися зясувати джерела його інформації, аніж хто міг бути причетний до зриву спецоперації.
«Їх більше цікавить, звідки я отримав матеріали, ніж хто злив спецоперацію з Офісу президента. Логічно, бо якщо розслідувати неупереджено, ДБР вийде на хазяїна», — написав Ар’єв у Twitter.
Загалом, за його словами, допит тривав три години.
Ар’єв перед допитом зазначив, що справу «вагнерівців» має розслідувати Служба безпеки, але Банкова передала її ДБР. Нардеп вважає, «для того щоб повністю контролювати розслідування».
Раніше ДБР також викликало на допит у справі «вагнерівців» журналістів Яніну Соколову та Юрія Бутусова.
- 18 серпня журналісти Юрій Бутусов, Яніна Соколова і видання «Українська правда» та «Дзеркало тижня» писали про зрив спецоперації Служби безпеки та військової розвідки із затримання російських найманців з «ПВК Вагнера», яких зрештою затримали в Білорусі та видали Росії. Українські спецслужби начебто готували масштабну операцію з їх затримання, для чого виманили бойовиків у Білорусь. Однак після того як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася. Згодом Соколова опублікувала другу частину записів «вербування» російських бійців із «ПВК Вагнера».
- У зриві операції, за інформацією журналістів, були винні голова Офісу президента Андрій Єрмак і президент Володимир Зеленський, який послухав Єрмака. Інформацію про причетність України згодом спростували в Офісі президента, особисто Андрій Єрмак, Служба зовнішньої розвідки та СБУ.
- Ексголова Офісу президента України Андрій Богдан в інтерв’ю підтвердив існування спецоперації із затримання бійців «ПВК Вагнера». Він також підтвердив зрив операції після телефонного дзвінка з «найближчого оточення» президента Володимира Зеленського.
- 29 вересня Верховна Рада розглянула петицію про створення тимчасової слідчої комісії для розслідування можливого зриву спецоперації, але рішення щодо неї так і не ухвалила. Під час обговорення більшість депутатів «Слуги народу» покинули залу.