Білий дім офіційно оголосив про передачу Тайваню військової допомоги на $1,1 мільярда. Конгрес США надав дозвіл на витрату таких коштів.
Про це пише CNN.
Пакет допомоги включатиме до 60 протикорабельних ракет Harpoon і 100 ракет AIM-9X класу «повітря-повітря».
Відповідальна за питання Китаю і Тайваню в Білому домі Лаура Розенберг повідомила, що це найбільший за часів адміністрації Байдена пакет зброї для Тайваню. Усі його деталі заздалегідь узгоджували й з Конгресом, і з адміністрацією острова.
«У час, коли КНР посилює тиск на Тайвань, зокрема збільшуючи військову повітряну і морську присутність довкола, і намагається змінити статус-кво в Тайваньській протоці, ми надаємо Тайваню те, чого він потребує для підтримання обороноздатності», — заявила вона.
У Китаї вже відреагували на це — зазначили, що вживатимуть «контрзаходів»
- 3 серпня на Тайвань з офіційним одноденним візитом прибула речниця Палати представників Ненсі Пелосі. Вона стала найвищим політиком Штатів, який відвідав Тайвань від 1997 року. Китай на знак протесту запровадив санкції проти Пелосі та розпочав чотириденні військові навчання, оточивши Тайвань. Після цих навчань він оголосив нові та заявив, що вони відтепер будуть «регулярними». Тайвань заявив, що останні навчання скидалися на «репетицію захоплення острова».
- 9 серпня Китай оголосив про продовження військових навчань навколо Тайваню — під час них відпрацюють операції зі «спільної оборони та спільної блокади острова». Тоді ж армія Тайваню почала артилерійські навчання в рамках підготовки до захисту острова від можливого нападу Китаю.
- Напередодні влада Китаю опублікувала «Білу книгу», яку випускає кожні два роки. У ній викладена оборонна стратегія країни. В окремому бюлетені під назвою «Тайванське питання та обʼєднання Китаю в нову епоху» влада КНР просуває тезу про неминучість «повного воззʼєднання батьківщини». Пекін підкреслює, що «готовий створити широке місце для мирного воззʼєднання», але не виключає силового сценарію захоплення острова, зазначивши, що «немирні засоби будуть вжиті як крайній захід у ситуації, коли не буде вибору».
- 11 серпня Міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що не погоджується з моделлю «одна країна, дві системи», яку запропонував Китай.
- 4 серпня Японія заявила протест Китаю через те, що кілька ракет, випущених його військовими під час навчань біля Тайваню, впали неподалік японських берегів. ЗМІ повідомляють, що Японія розглядає можливість розмістити тисячу крилатих ракет великої дальності, щоб посилити свій потенціал для ймовірної протидії Китаю.