Кабінет міністрів виділив 175 мільйонів гривень на посилення охоронних заходів українського кордону.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 24 листопада.
«Розуміючи непросту ситуацію на білорусько-польському кордоні, продовжуємо посилювати безпеку країни», — заявив прем’єр-імінстр Денис Шмигаль.
На думку глави уряду, не можна виключати, що «міграційний дестабілізаційний проєкт» може бути поширений і на українсько-білоруський кордон, тому Україна має бути готовою до будь-якого сценарію.
- Після введення санкцій проти Білорусі на кордон Євросоюзу (Польща, Литва, Латвія) ринув потік мігрантів із країн Близького Сходу. У Європі впевнені, що режим Олександра Лукашенка навмисно створив міграційну кризу. Також у ЄС вважають, що Білорусі в цьому допомагає Росія.
- З 8 листопада криза з тисячами мігрантів спостерігається на кордоні Польщі та Білорусі. Там утворився стихійний табір, а мігранти кілька разів намагалися штурмувати кордон. Масовий штурм розпочався 16 листопада, постраждали 7 польських силовиків.
- З 17 листопада силовики Білорусі почали переводити мігрантів до прикордонного логістичного центру, а невелика частина мігрантів вирішила повертатися додому.
- Україна готується до різних сценаріїв із нелегальними мігрантами з Білорусі, але в СБУ вважають, що потік малоймовірний. Кордон, однак, посилили військовими та силовиками.
- 24 листопада Україна почала на кордоні з Білоруссю спецоперацію «Полісся», щоб уникнути міграційної кризи.