ПриватБанк заявив відвід двом експертам Верховного суду — вони радять суддям закрити справу Суркісів

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
ПриватБанк заявив відвід двом експертам Верховного суду — вони радять суддям закрити справу Суркісів

Tverezo.info

ПриватБанк заявив відвід членам науково-консультативної ради Верховного суду Костянтину Гусарову та Денису Сібільову у справі про оскарження рішення суду від 2017 року, яке зобовʼязало банк повернути депозити компаніям братів Суркісів на близько $350 млн.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Банк стверджує, що завідувач кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Гусаров у цій же справі надавав висновки на замовлення позивачів. Це значить, що він взагалі не мав права висловлювати свою позицію за запитом суду як член Науково-консультативної ради при Верховному Суді через пряму законодавчу заборону.

Крім того, ПриватБанк зазначив, що інший схожий висновок про необхідність закриття справи підготував доцент цієї ж кафедри Сібільов, який перебуває в прямій трудової залежності від свого керівника Гусарова і є разом з ним помічником-консультантом нардепа Олександра Лукашова. Це, на думку банку, може свідчити про наявність ознак упередженості під час підготовки висновку.

Суркіси проти ПриватБанку

Члени сімʼї Суркісів тривалий час судяться з Національним банком у звʼязку з приватизацією ПриватБанку, де брати Ігор та Григорій Суркіси тримали значні суми коштів. В НБУ переконані, що вони отримували кредити й розміщували депозити не на ринкових умовах, а завдяки особливим домовленостям із колишніми власниками ПриватБанку.

Суркіси намагаються довести, що не повʼязані з колишніми власниками банку, і скасувати процедуру bail-in. Депозити Суркісів на суму $350 мільйонів обміняли під час націоналізації на акції банку, які Нацбанк викупив за одну гривню. Але Верховний суд 15 червня остаточно визнав Суркісів особами, пов’язаними з колишніми власниками банку, і не задовольнив їхній позов про стягнення коштів.

Однак офшорні компанії, які тримали ці депозити, подали черговий позов до ПриватБанку про порядок виконання рішення суду від 2017 року — тоді Київський апеляційний адміністративний суд зобовʼязав банк повернути сімʼї Суркісів $350 мільйонів.