Печерський районний суд Києва виніс рішення на користь братів Суркісів у справі проти ПриватБанку. Банк має повернути Суркісам $350 млн — а це майже 10 мільярдів гривень.
Про це повідомив юридичний радник банку Андрій Пожидаєв у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
Пожидаєв заявив, що банк не планує виплачувати цю суму на користь офшорних компаній, однак останні можуть стягнути їх через звернення до Національного банку.
Суркіси проти ПриватБанку
Члени сімʼї Суркісів судяться з Національним банком. В НБУ переконані, що сімʼя Суркісів отримувала кредити і розміщувала депозити в банку не на ринкових умовах завдяки особливим домовленостям з колишніми власниками ПриватБанку.
Суркіси намагаються довести, що не повʼязані з ексвласниками банку, та скасувати процедуру bail-in. Депозити Суркісів на суму 1 мільярд гривень обміняли на акції банку, які Нацбанк викупив за одну гривню під час націоналізації ПриватБанку. Якби суд ухвалив рішення на користь Суркісів, банк мав би повернути не мільярд, а 30 мільярдів гривень.
- 15 квітня Апеляційний суд Києва залишив у силі постанову Печерського районного суду, який зобовʼязав ПриватБанк виплатити понад $250 млн (близько 7 мільярдів гривень) на користь офшорних компаній братів Григорія та Ігоря Суркісів.
- Однак 16 квітня у Міністерстві юстиції повідомили, що такого судового рішення не існує. Там пояснили, що стягнення можливе тільки у разі, якщо банк відмовиться повертати офшорним компаніям Суркісів депозити, і ті подадуть позови, а суд винесе рішення на їхню користь.
- 15 червня НБУ виграв у братів Суркісів ключову справу щодо ПриватБанку у Верховному суді.
- 6 липня офшорні компанії звернулися з позовом до ПриватБанку про порядок виконання рішення суду від 2017 року — тоді Київський апеляційний адміністративний суд зобовʼязав банк повернути сімʼї Суркісів $259 мільйонів.