В Офісі президента розкритикували рішення Печерського райсуду стягнути на користь братів Суркісів 350 мільйонів доларів у справі проти ПриватБанку.
Про це у своєму Facebook написала заступниця керівника ОП Юлія Ковалів.
«Правосуддя має відбуватися справедливо, виважено і «креативу» тут точно немає місця. Тільки справедливий і неупереджений розгляд справ по суті може назватися правосуддям і може претендувати на довіру. Міністерство фінансів, Національний банк, Приватбанк та Уряд не погоджуються з винесеним рішенням та будуть захищати інтереси держави і банку в апеляційному суді», — заявила вона.
За її словами, сума стягнення на користь братів Суркісів, яка фактично буде отримана із державного бюджету, еквівалентна:
- 10-ти рокам фінансування Нової української школи;
- 500 км відремонтованих доріг;
- 2 побудованим дитячим лікарням на кшталт «Охматдиту».
Суркіси проти ПриватБанку
Члени сімʼї Суркісів тривалий час судяться із Національним банком у звʼязку з приватизацією ПриватБанку, де брати Ігор та Григорій Суркіси тримали значні суми коштів. В НБУ переконані, що вони отримували кредити і розміщували депозити не на ринкових умовах, завдяки особливим домовленостям з колишніми власниками ПриватБанку.
Суркіси намагаються довести, що не повʼязані з колишніми власниками банку, та скасувати процедуру bail-in. Депозити Суркісів на суму 250 мільйонів доларів обміняли під час націоналізації на акції банку, які Нацбанк викупив за одну гривню.
Але Верховний суд 15 червня остаточно визнав Суркісів пов’язаними особами з колишніми власниками банку і не задовольнив їхній позов про стягнення коштів.
Однак офшорні компанії, які тримали ці депозити, подали черговий позов до ПриватБанку про порядок виконання рішення суду від 2017 року — тоді Київський апеляційний адміністративний суд зобовʼязав банк повернути сімʼї Суркісів $259 мільйонів. 2 вересня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення, що ПриватБанк має повернути братам Суркісам $250 млн та ще майже $100 млн відсотків — загалом майже 10 мільярдів гривень за чинним курсом.