Джерело: «Слуга народу» не планує виключати Дубінського з партії на найближчому з’їзді

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Джерело: «Слуга народу» не планує виключати Дубінського з партії на найближчому з’їзді

Олександр Кузьмін / «Бабель»

Партія «Слуга народу» не планує виключати Олександра Дубінського із лав своєї політсили на найближчому з’їзді, який відбудеться 5 лютого.

Про це «Бабелю» розповіло джерело у керівництві партії.

Також на з’їзді не будуть знімати Дубінського з посади голови київського обласного осередку партії. За словами джерела, подальшу долю Дубінського вирішуватимуть на засіданні Вищої ради партії, дата якого наразі невідома. Однак поки готового рішення щодо цього немає.

Активіст Сергій Стерненко повідомив, що Дубінського прибрали із сайту партії, де вказані голови обласних осередків. Як зазначило джерело «Бабеля», нардепа видалили з сайту, тому що його вигнали з фракції.

  • 11 січня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи людей та чотирьох організацій за втручання в американські вибори. Крім Дубінського, у список потрапили експрокурор Офісу генпрокурора Костянтин Кулик, екснардеп Олександр Онищенко, політолог Андрій Теліженко, помічники нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук і Антон Симоненко, а також медіаменеджер Петро Журавель.
  • Санкції проти зазначених осіб запровадили через так звані «плівки Деркача» про нібито втручання Джо Байдена у внутрішні справи України. Вашингтон називає нардепа Андрія Деркача «російським агентом» . Проти нього санкції запровадили раніше. У Кремлі тоді на це відреагували, назвавши «дурницею» причетність Деркача до спецслужб.
  • Дубінський має намір подати позов проти керівників «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна та Дарини Каленюк — він звинувачує їх у державній зраді через звернення до Міністерства фінансів США із закликом запровадити проти нього санкції.
  • 25 січня на засіданні фракції «Слуга народу» Дубінський виступив із поясненнями, за що на нього наклали санкції, і знову звинуватив у наклепі ЦПК, а також свою колегу по фракції Анастасію Радіну. Водночас президент Зеленський закликав Дубінського добровільно покинути фракцію, на що той відповів відмовою.
  • 1 лютого Дубінського виключили з фракції «Слуга народу» . Також йому загрожує виключення з партії і позбавлення посади в Раді.