Зеленський запропонував Дубінському добровільно вийти з фракції «Слуга народу». Той відмовився

Автори:
Марія Жартовська, Олексій Ярмоленко
Дата:
Зеленський запропонував Дубінському добровільно вийти з фракції «Слуга народу». Той відмовився

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Президент Володимир Зеленський на засіданні «Слуги народу» запропонував нардепу Олександру Дубінському добровільно вийти з фракції.

Про це «Бабелю» розповів співрозмовник у керівництві фракції.

Зеленський мотивував свою пропозицію тим, що подальше перебування Дубінського у фракції буде їй лише шкодити та підривати репутацію «Слуги народу».

Водночас сам Дубінський відмовився виходити з фракції та знову поскаржився на тиск і наклеп з боку громадської організації «Центр протидії корупції». Як розповіли «Бабелю» учасники засідання, нардепи поки не знають — пропонують як виключити Дубінського, так і взагалі не реагувати.

Видання «Українська правда» повідомляє, що Зеленський сказав Дубінському, що попереджав його про Андрія Деркача ще до запровадження санкцій проти нього та просив не контактувати з ним і не влізати в тему «плівок Деркача». Також Зеленський дорікнув Дубінському в тому, що він «весь час розколював фракцію».

Зі свого боку Дубінський звинуватив у всьому «шабунят і соросят», які нібито його оббрехали та ввели в оману Зеленського і Міністерство фінансів США.

  • 11 січня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи людей та чотирьох організацій за втручання в американські вибори. Крім Дубінського, у список потрапили експрокурор Офісу генпрокурора Костянтин Кулик, екснардеп Олександр Онищенко, політолог Андрій Теліженко, помічники нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук і Антон Симоненко, а також медіаменеджер Петро Журавель.
  • Санкції проти зазначених осіб запровадили через так звані «плівки Деркача» про нібито втручання Джо Байдена у внутрішні справи України. Вашингтон називає нардепа Андрія Деркача «російським агентом». Проти нього санкції запровадили раніше. У Кремлі тоді на це відреагували, назвавши «дурницею» причетність Деркача до спецслужб.
  • Дубінський має намір подати позов проти керівників «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна та Дарини Каленюк — він звинувачує їх у державній зраді через звернення до Міністерства фінансів США із закликом запровадити проти нього санкції.