США ввели санкції проти низки українців за втручання у вибори. Серед них — нардеп Дубінський

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
США ввели санкції проти низки українців за втручання у вибори. Серед них — нардеп Дубінський

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

США запровадили санкції проти семи громадян України за втручання в американські вибори.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США.

У список потрапили нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубінський, експрокурор Офісу генпрокурора Костянтин Кулик, екснардеп Олександр Онищенко, політолог Андрій Теліженко, помічники нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук і Антон Симоненко, а також медіаменеджер Петро Журавель.

Крім того, під обмеження потрапили компанії «Ера-Медіа», інформагентство Only News, ресурс NabuLeaks і «Скептик».

Санкції проти вказаних осіб запроваджені через так звані «плівки Деркача». «Вказані особи поширюють дезінформацію про те, що офіційні особи США брали участь у корупційних угодах в Україні. Ці зусилля узгоджуються із зусиллями Деркача, який виконує функції агента російських спецслужб, зі впливу на президентські вибори у США 2020 року», — повідомили в Мінфіні.

Обмеження передбачають, що всі активи цих осіб у Штатах заморожено, також американцям заборонено вести з ними справи. Про заборону вʼїзду до США у повідомленні не згадується.

«Плівки Деркача»

У травні-липні 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив колишнього віцепрезидента США Джо Байдена на Порошенка під час його перебування на посаді президента.

За словами Деркача, йдеться про дві частини записів. Перша стосується виділення Штатами мільярда доларів в обмін на звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна, при якому ГПУ розслідувала справу Burisma — компанії, де працював син Байдена.

Друга частина записів нібито стосується того, що Порошенко, попри відсутність коаліції в парламенті, блокував звільнення Кабінету міністрів і призначення дострокових виборів до Верховної Ради. Також, за словами Деркача, в аудіозаписах йдеться про вплив Байдена на наглядові ради великих держпідприємств.

  • На початку жовтня Державний департамент США анулював візу Теліженку. Це сталося майже одночасно із введенням Мінфіном США санкцій проти народного депутата Андрія Деркача, який теж співпрацював із Джуліані та вже названий урядом США «російським агентом з десятирічним стажем».
  • У грудні Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження стосовно Олександра Дубінського за статтею «державна зрада».