Суд зобов’язав генпрокурора розпочати провадження стосовно Дубінського та Деркача. Справи стосуються ймовірної держзради

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Печерський райсуд зобов’язав генпрокурора Ірину Венедіктову розпочати кримінальні провадження щодо ймовірного вчинення державної зради народними депутатами Олександром Дубінським та Андрієм Деркачем. Суд розглядав справу за скаргами «Центру протидії корупції», повідомили в самій організації.

ЦПК у жовтні звернувся до Офісу генпрокурора із заявами про злочин Деркача та Дубінського. За даними організації, нардепи під час спільної пресконференції «безпідставно заявили» про необхідність розслідування нібито корупції тоді ще кандидата, а нині обраного президента США Джо Байдена. Вони також ініціювали створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді. У ЦПК вважають, що такі дії можна розцінювати як державну зраду, зважаючи на стратегічні взаємини України і США.

ЦПК нагадує, що уряд США назвав Деркача російським агентом, який уже 10 років працює в Україні, а також займався втручанням у вибори президента США.

«Генпрокурорка Венедіктова, тобто єдина, хто може ініціювати справи стосовно депутатів, відмовилася розпочинати кримінальні провадження. В Офісі генерального прокурора пояснили це тим, що ЦПК нібито «не надав фактичних даних щодо вчинення злочину», — розповіли в організації.

Тому в ЦПК вирішили оскаржити бездіяльність генпрокурорки і звернулися до суду, який і зобов’язав порушити кримінальні справи проти Деркача та Дубінського.

  • 19 травня депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив колишнього віцепрезидента США Джо Байдена на Петра Порошенка під час його перебування на посаді президента. Наступного дня Офіс генпрокурора почав перевірку «плівок Деркача».
  • На початку липня Деркач оприлюднив нові аудіозаписи нібито міжнародних перемовин Порошенка. Цього разу показав розмову із нібито президентом Росії Володимиром Путіном.
  • 10 вересня США ввели санкції проти Деркача. В американському уряді українця розглядають як агента, пов’язаного з російською розвідкою близько десяти років, і зазначають, що він є одним із засобів впливу Росії на вибори президента у 2020 році. Деркач назвав це помстою за розкриття «схем міжнародної корупції».
  • У жовтні адвокат Олександра Дубінського заявила, що проти її підзахисного ведеться «спланована кампанія з дискредитації». За її словами, кампанію нібито фінансують організації, повʼязані з американським фінансистом та меценатом Джорджем Соросом й українським олігархом Віктором Пінчуком.