Байден призначить головою Мінʼюсту колишнього прокурора, який розслідував один з найгучніших терактів в історії країни

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
Байден призначить головою Мінʼюсту колишнього прокурора, який розслідував один з найгучніших терактів в історії країни

Senate Democrats / Flickr

Обраний президент США Джо Байден представив нового генерального прокурора, якого призначить після інавгурації 20 січня. Посаду займе федеральний апеляційний суддя Меррік Ґарленд, повідомляє AFP.

68-річний Ґарленд працював у Міністерстві юстиції на посаді прокурора ще в дев’яності роки та запам’ятався розслідуванням теракту в Оклахома-Сіті, який у 1995 році здійснили праві радикали. Унаслідок вибуху в адміністративній будівлі загинули 168 людей, зокрема 19 дітей.

Мотивом терористів вважають помсту за некомпетентну спецоперацію проти сектантської комуни «Гілка Давидова» — тоді загинули діти, й облоги помістя Рубі Рідж через незаконний обіг зброї, яка теж призвела до загибелі дитини.

Як пише ABC News, колишній президент Барак Обама чотири роки тому номінував Ґарленда до складу Верховного суду, проте республіканська частина Сенату відкинула його кандидатуру навіть без додаткових слухань. Байден вважає його авторитетним і досвідченим фахівцем із відмінною репутацією.

Також Байден представив інших кандидатів на керівні посади в Мін’юст. Заступниками генпрокурора будуть колишня радниця Обами з внутрішньої безпеки Ліза Монако й ексначальниця відділу громадянських прав міністерства Ваніта Гупта.

Від обраного президента вимагали призначити на посаду голови Мін’юсту жінку або кольорову людину, проте відомство очолить білий чоловік. Призначення заступницями Ґарленда кольорових жінок має врівноважити положення.

Усіх кандидатів Байден вважає «першокласними» фахівцями з «бездоганним характером».

«Вони відновлять незалежність міністерства, щоб воно слугувало інтересам народу, а не президента, відновлювало суспільну довіру до верховенства права і безупинно працювало над забезпеченням більш справедливої та рівноправної системи правосуддя», — прокоментував призначення обраний президент.

Зазначається, що Ґарленд стикнеться з необхідністю довести до кінця справу проти Хантера Байдена, із закликами перевіріти діяльність Дональда Трампа та вирішити питання про роль Росії в американських негараздах. Також непростою задачею стане боротьба з хакерами — з Росії, Китаю та Північної Кореї.