Виконувач обов’язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук повідомив, що після передачі справи заступника голови ОП Олега Татарова до СБУ вони просили включити своїх прокурорів до нової групи, але цього не зробили.
Про це він розповів в інтерв’ю «Бабелю».
«У групі тринадцять прокурорів. Ми просили включити до неї прокурорів САП, бо у нас є практика спільних прокурорських груп, але нас не почули», — пояснив Грищук.
За його словами, цю справу не може розглядати будь-який інший суд, крім Вищого антикорупційного. Однак Печерський районний суд, всупереч закону, змінив підслідність і передав справу Татарова від НАБУ до СБУ.
«Ми звернулися до Вищого антикорупційного суду, бо саме він здійснює судовий контроль за справами НАБУ і САП. Сподіваюся, що ВАКС відновить справедливість і скасує це рішення Печерського райсуду», — пояснив в. о. очільника САП.
Грищук вважає, що найближчим часом ВАКС витребує матеріали справи у Печерського райсуду й ухвалить рішення у цій справі. Схожа ситуація склалася під час розгляду справи VAB Банку. Також він прокоментував затримку з підписанням підозри Татарову.
«Ми з прокурорами мали ознайомитися з матеріалами, бо епізод, про який ви говорите, ми зареєстрували в жовтні 2020 року. Паралельно захист оскаржував арешти майна, прокурори ходили до суду і розповідали нам, що Вищий антикорупційний суд на засіданнях звертав увагу на певні проблеми в матеріалах. Ми всі ці недоліки усунули з підозри, тому нам були потрібні ті десять днів», — зазначив Грищук.
Наразі в цій справі, як пояснює в. о. керівника САП, органом розслідування вказана СБУ. Строки розслідування спливають 30 січня.
- 8 грудня детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 млн гривень Нацгвардії. Бюро просить для нього арешт із заставою в 10 мільйонів гривень.
- За даними САП, колишній народний депутат, ексголова «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів. Татаров заперечує свою причетність до справи і вважає, що оточення глави НАБУ «поширює чутки».
- 29 грудня слідчі Нацполіції повідомили Микитасю про нову підозру — у викраденні юриста та вимаганні. У НАБУ побоюються, що нову підозру можуть використовувати, щоб заблокувати їхнє розслідування у справі Татарова і тиску на Микитася, аби «викриті Бюро особи» уникли відповідальності.
- 23 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова до СБУ. НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора у прямому захисті Татарова. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив подання прокурорів щодо відкликання арешту Татарова через «можливу необґрунтованість підозри». В Офісі генпрокурора це пояснили тим, що про підозру Татарову повідомили з порушенням. Однак у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі вважають, що підозра цілком обґрунтована, а відкликання арешту Татарова є ініціативою Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової.
- Сам Татаров вважає свою справу «фальсифікацією і зведенням особистих рахунків».