Заступник голови Офісу президента Олег Татаров, який уникнув арешту в корупційній справі щодо розкрадання мільйонів гривень на будівництві житла для службовців Нацгвардії, незадоволений тим, що це коментує колишній депутат Сергій Лещенко. Про це Татаров написав у своєму Telegram-каналі.
«Останнім часом сфальсифіковану щодо мене НАБУ справу про нібито надану мною експерту знижку на паркінг став коментувати колишній депутат БПП Лещенко», — написав Татаров.
Співробітник адміністрації Володимира Зеленського нагадав, що у 2016 році Лещенко купив квартиру в центрі Києва зі знижкою в 2 млн грн, що, на його думку, вказує на зловживання депутатськими повноваженнями та отримання неправомірної вигоди.
При цьому Татаров жаліється, що Національне антикорупційне бюро не притягнуло до відповідальності Лещенка, який став «активним розповсюджувачем» новин про нього, і вимагає пояснення такої співпраці Лещенка з директором Артемом Ситником, якого вважає «скандальним».
«Працюю на Ситника за вказівкою Сороса, втілюємо в життя зовнішнє управління Україною», — саркастично відповів Лещенко на закиди Татарова у Facebook.
Вже через годину Лещенко опублікував переписку з невідомим контактом у WhatsApp, що має російський номер телефону, де йому погрожують через увагу до справи Татарова.
- 8 грудня детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 млн гривень Нацгвардії. Бюро просить для нього арешт із заставою в 10 мільйонів гривень.
- За даними САП, колишній народний депутат, ексголова «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів. Татаров заперечує свою причетність до справи і вважає, що оточення глави НАБУ «поширює чутки».
- 29 грудня слідчі Нацполіції повідомили Микитасю про нову підозру — у викраденні юриста та вимаганні. У НАБУ побоюються, що нову підозру можуть використовувати, щоб заблокувати їхнє розслідування у справі Татарова і для тиску на Микитася, аби «викриті Бюро особи» уникли відповідальності.
- 23 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова до СБУ. НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора у прямому захисті Татарова. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив подання прокурорів щодо відкликання арешту Татарова через «можливу необґрунтованість підозри». В Офісі генпрокурора це пояснили тим, що про підозру Татарову повідомили з порушенням. Однак у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі вважають, що підозра цілком обґрунтована, і відкликання арешту Татарова є ініціативою Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової.
- Сам Татаров вважає свою справу «фальсифікацією і зведенням особистих рахунків».