Дональд Трамп програв вибори, але не поспішає визнавати свою поразку й поширює конспірологічні теорії, за якими демократи сфальсифікували голоси на користь його опонента Джо Байдена. Президент планує балотуватися в 2024 році, проте імовірніше, що до великої політики він не повернеться вже ніколи.
Про це розповідає Politico.
Виділяють три головні причини, з яких Трамп після 20 січня, коли його в Білому домі замінить Байден, не матиме такого впливу та популярності, як за років влади.
По-перше, вся унікальність президента-мільярдера полягає в тому, що він став єдиним із когорти схожих політиків, хто досяг президентської посади. Інші скандальні діячі, як-от Джозеф Маккарті та інші, швидко втрачали вплив і популярність та опинялися на задвірках політики.
Як і Трамп, політики такого штибу ставали популярними, спрямовуючи громадське невдоволення проти еліт, і змушували систему боятися, проте ці успіхи ніколи не були тривалими. Культ особистості для Америки — поширене явище, але в усіх випадках він швидко згасав, і немає жодної причини вважати, що з Трампом буде інакше.
По-друге, Трамп не має хороших позицій для утримання громадської уваги — зокрема, він майже цілком полишив будь-які спроби дбати про щось, окрім власних проблем, і не дає американцям жодних великих ідей, які б покращили суспільне життя.
Мільярдер напередодні своєї першої президентської кампанії зміг сконцентрувати суспільну злість, цькування та конспірологію на явищах, про які республіканський істеблішмент зазвичай не дбає — на торгівлі, імміграції, глобалізації та процесі національного занепаду.
Проте сьогодні ніхто з читачів дописів Трампа у Twitter не вірить, що громадські проблеми цікавлять його більше, ніж власні — і це не найкращий рецепт для завоювання політичної влади.
По-третє, Трамп не змінюється та використовує одні й ті самі інструменти протягом тривалого часу: коли справи йдуть добре, він намагається подвоїти результат, а коли все погано — він робить те ж саме.
Видання зазначає, що пандемія коронавірусу стала для Трампа критичним моментом, який вимагав термінової зміни його улюбленої стратегії закидів та звинувачень. Він таку можливість упустив, хоча міг отримати з неї істотний політичний зиск.
«Трамп не змінився, оскільки не усвідомлював такої потреби і не міг уявити, як це зробити. Це поєднання хибних суджень та збідненої уяви навряд чи підігріває оптимізм щодо його здатності утримувати владу в нових обставинах, які чекають на нього, коли він піде з Білого дому», — пише Politico.
Зазначають, що серед республіканців удосталь амбітних політиків, які б хотіли відновити свій контроль над партією та спробувати себе на прийдешніх президентських праймеріз. Для цього їм не доведеться змагатися з Трампом — достатньо буде просто обійти його в плані яскравих особистостей і програм, щоб 74-річний мільярдер виглядав на їхньому фоні, наче артефакт з минулої епохи.
Попри свою широку аудиторію в Twitter і плани заснувати власне медіа, порядок денний Трампа до сих пір складається з бездоказової конспірології та претензій на вкрадену в нього перемогу, що спростовує його власний генпрокурор і чиновники Міністерства юстиції. І це не найкращий спосіб повернути владу, підсумовує Politico.
- На виборах президента США переміг демократ Джо Байден. У країні розпочався процес передачі влади, обраний президент уже представив ключових кандидатів на держпосади. Його суперник — чинний президент США Дональд Трамп — погодився розпочати передачу влади, хоча результатів голосування він не визнає.
- Байден обіцяв не переслідувати Трампа, щойно отримає повноваження. Але нью-йоркські прокурори вже готуються до судів.
- Трамп планує помпезний виліт із Білого дому та масштабний мітинг, щоб відвернути увагу від інавгурації Байдена.
- Міністерство юстиції США розслідує імовірні злочини, пов’язані з хабарями, які давали адміністрації Дональда Трампа та дотичним державним органам в обмін на помилування ув’язнених.
- Дочка президента Іванка Трамп збирається йти в політику й стати республіканською зіркою, але розслідування проти неї можуть стати серйозною кар’єрною перешкодою. Наразі її вже викликали до генпрокуратури Вашингтону, округ Колумбія, через неправомірну передачу одному з готелів Дональда Трампа близько мільйона доларів з інавгураційного фонду в 2017 році.