Велика Британія стане першою країною, що схвалить мРНК-вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech для широкого використання. Вона буде доступною вже наступного тижня, повідомляє BBC.
Це одна з небагатьох вакцин, на розробку якої пішло всього десять місяців, — зазвичай процес тягнеться роками. Британія замовила 40 мільйонів доз — цього вистачить на два етапи вакцинування 20 мільйонів людей.
Першими в черзі на щеплення будуть мешканці та персонал будинків для догляду за людьми похилого віку, за ними — люди, старші 80 років, а також медичні та соціальні працівники.
Масова імунізація населення очікується у 2021 році з новими поставками вакцини.
Попри щеплення, британцям доведеться й надалі дотримуватися правил коронавірусної безпеки — соціальної дистанції та маскового режиму. Також продовжуватимуть тестувати людей з підозрою на коронавірус та їхню ізоляцію.
Уряд додатково замовив 7 мільйонів доз іншої мРНК-вакцини компанії Moderna, які прибудуть навесні, і 100 мільйонів доз «класичної» вакцини від AstraZeneca. Ці розробки британські регулятори схвалять найближчим часом.
- Вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer і німецької компанії BioNTech запобігає зараженню на 90%. Після цієї новини акції компанії злетіли на 14%, а фондові ринки в усьому світі помітно пожвавились в очікуванні близького завершення коронакризи.
- Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5%. Вона може зберігатися у звичайному домашньому або медичному холодильнику до 30 днів, не втрачаючи своїх властивостей.
- Україна отримає 8 мільйонів безкоштовних доз вакцини у рамках глобального механізму COVAX. Ця програма передбачає подвійне введення дози, тому зробити щеплення зможуть чотирьом мільйонам людей.
- Країни, що розвиваються, ставлять на вакцину від коронавірусу AstraZeneca. Вона коштуватиме в кілька разів дешевше за мРНК-вакцини Pfizer і Moderna, до того ж її простіше транспортувати.
- У США визначили дві групи населення, які першими отримають щеплення вакциною від коронавірусу, — це медики і люди, які перебувають в установах тривалого догляду.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, його родина та ще кілька високопосадовців отримали експериментальну китайську вакцину від коронавірусу.