Протестувальники у Вірменії висунули прем’єру ультиматум — подати у відставку до опівночі

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Протестувальники у Вірменії висунули прем’єру ультиматум — подати у відставку до опівночі

Valery Sharifulin / Contributor

Протестувальники у Вірменії вимагають від прем’єр-міністра Нікола Пашиняна подати у відставку до опівночі.

Про це пише РИА Новости.

Також вони вимагають скликання екстреного засідання парламенту для висловлення недовіри Пашиняну. Якщо він відмовиться виконувати вимоги, то протестувальники обіцяють самостійно «вирішити питання з його відставкою».

Паралельно з цим представники опозиційних партій почали збирати підписи для скликання засідання парламенту. Там вже зазначили, що зібрали необхідну кількість, а саме засідання відбудеться о 20:00.

  • У ніч проти 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат — тисячі вбитих серед військових і сотні поранених цивільних під час обстрілів міст.
  • Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша. Після припинення війни в Азербайджані почали святкувати перемогу, оскільки за домовленостями Азербайджан повертає під власний контроль переважну більшість територій Нагірного Карабаху. Президент країни Ільхам Алієв висміяв премʼєра Вірменії Пашиняна за його попередні заяви про наміри визнати незалежність Нагірного Карабаху.
  • Відповідно до угоди про мир, у регіон Нагірного Карабаху прибули російські військові, яких називають «миротворцями». Це військові 15-ї окремої мотострілецької бригади із Самари, які брали участь у бойових діях на окупованому Донбасі. Ці дані ще у 2015 році озвучував командувач Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. Крім того, за даними волонтера-розслідувача з організації InformNapalm Іраклі Комахідзе, військові брали участь в операціях з анексії Криму, а також перебували у зоні «грузино-абхазького конфлікту».
  • Після підписання угоди у Вірменії почалися протести проти прем’єра Пашиняна. Там вимагають його відставки та шукають способи анулювати угоду. Сам Пашинян підкреслює, що мирної угоди вимагала вірменська армія, оскільки є «певні проблеми», а ресурси для ведення бойових дій майже вичерпалися.