У Єревані через заклики до захоплення влади та повалення конституційного ладу затримали шістьох людей. Серед них ті, хто напав на спікера парламенту Арарата Мірзояна. Про це у Facebook повідомив глава апарату уряду Едуард Агаджанян.
Окрім цього, затриманим інкримінують заклики до повалення уряду чинного прем’єра країни Нікола Пашиняна.
На площі Свободи в Єревані продовжують скандувати: «Нікол, зрадник!» Зазначимо, що люди протестують проти укладання тристоронньої заяви про припинення війни за Нагірний Карабах і вимагають відставки Пашиняна.
Ще до початку акції поліція почала затримувати її учасників, адже захід несанкціонований. Згодом на акцію прибуло підкріплення для поліції — внутрішні війська. Силовики оточили площу Свободи, а кількість протестувальників збільшується.
Нагадаємо, що протести у Вірменії тривають понад добу. Люди вважають зрадою те, що уряд Вірменії підписав угоду про припинення війни за Нагірний Карабах і вимагають її скасувати.
- У ніч проти 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат — тисячі вбитих серед військових і сотні поранених цивільних при обстрілах міст.
- Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша. Після припинення війни в Азербайджані почали святкувати перемогу. Президент країни Ільхам Алієв висміяв премʼєра Вірменії Пашиняна за його попередні заяви про наміри визнати незалежність Нагірного Карабаху.
- Відповідно до угоди про мир, у регіон Нагірного Карабаху прибули російські військові, яких називають «миротворцями». Це військові 15-ї окремої мотострілецької бригади із Самари, які брали участь у бойових діях на окупованому Донбасі. Ці дані ще у 2015 році озвучував командувач Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. Крім того, за даними волонтера-розслідувача з організації InformNapalm Іраклі Комахідзе, військові брали участь в операціях з анексії Криму, а також перебували у зоні «грузино-абхазького конфлікту».