Протестувальники в Єревані побили спікера парламенту Вірменії Арарата Мірзояна після спільної заяви з Росією та Азербайджаном про припинення війни за Нагірний Карабах, за якою в регіон вводяться російські військові.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, зазначивши, що Мірзояну провели операцію.
«Це злочин не залишиться безкарним», — наголосив він.
Місцеві ЗМІ оприлюднили відео побиття Мірзояна, протестувальники витягли його зі службової машини і побили.
Тим часом опозиція Вірменії вирішує, як анулювати угоду щодо Карабаху і відправити у відставку Пашиняна. Зокрема, опозиційні фракції намагаються скликати позачергове засідання парламенту Вірменії через ухвалене рішення щодо Карабаху.
«Ми намагаємося скликати позачергове засідання парламенту, але кількість опозиційних депутатів для цього недостатня. Необхідна участь також щонайменше 25 депутатів із провладної фракції. Для цього вони повинні бути впевнені у своїй безпеці, щоб прийти до парламенту», — заявила депутатка опозиційної фракції «Квітуча Вірменія» Наїра Зограбян, пише Інтерфакс-Україна.
За її словами, зараз юристи розбираються, наскільки парламент уповноважений анулювати рішення щодо Карабаху.
- Вірменія та Азербайджан знову почали воювати за Нагірний Карабах 27 вересня. Відтоді сторони зазнали багатотисячних втрат і неодноразово обстрілювали міста одна одної. При цьому війська Азербайджану впевнено просуваються вглиб НКР і вже вийшли до кордону з Іраном. 26 жовтня війська підійшли до кордону Вірменії. Там уже помітили російських військових.
- 4 листопада Міноборони Вірменії заявило про наступ азербайджанських військ на східному, південно-східному та південному напрямках. Міноборони Азербайджану звинуватило вірмен у порушенні режиму припинення вогню та обстрілі позицій. Відомство опублікувало кілька відео про знищення техніки противника під час атаки на його війська.
- Азербайджан взяв ключове місто Карабаху — Шушу, яке було під контролем провірменських сил.
- 9 листопада Вірменія, Росія та Азербайджан домовилися про припинення війни за Нагірний Карабах.
- Після цього тисячі людей вийшли на вулиці Єревана, а також захопили будівлі уряду і парламенту Вірменії.