У Вірменії на аеродромі Еребуні приземлилися перші чотири літаки з російськими військовими в рамках угоди про припинення війни в Нагірному Карабаху. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на Міністерство оборони Росії.
У відомстві вказують, що трьома літаками доставили близько 80 військових 15-ї окремої мотострілецької бригади Центрального військового округу, а також бронетранспортери, бронеавтомобілі та засоби звʼязку. Крім того, ще одним окремим літаком прилетіли офіцери командування «миротворчих» сил Росії.
У Міноборони Росії зазначають, що загалом у зону Нагірно-Карабаського конфлікту перекинуть 1 960 військовослужбовців, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спецтехніки.
За умовами угоди про припинення військових дій, російські військові перебуватимуть в Нагірному Карабаху пʼять років із можливістю продовжити цей термін.
Читайте також:
Нагадаємо, президент Азербайджану Алієв після підписання угоди заявив, що крім російських військових, будуть ще й турецькі. Але Кремль це заперечує. Згодом на сайті президента Азербайджану оприлюднили відео розмови з Володимиром Путіним, де Алієв справді згадував про турецьких військових.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян та президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабасі, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат — тисячі вбитих серед військових і сотні поранених цивільних при обстрілах міст.
- Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включаючи місто Шуша. 9 листопада азербайджанські сили випадково збили російський бойовий вертоліт Мі-24. Через кілька годин стало відомо про перемирʼя.
- У столиці Вірменії почалися протести. Люди увірвалися в будівлю парламенту і побили спікера. Вони вимагають відставки Пашиняна і скасування угоди щодо Карабаху. Росія тим часом готується вводити військових, а в Азербайджані масово святкують перемогу.
- Пашинян вранці 10 жовтня каже, що про угоду його просила армія. Президент Вірменії заявив, що дізнався про договір з преси і не брав участі у переговорах.