Президент Азербайджану Ільхам Алієв оприлюднив відеозапис розмови з президентом Росії Володимиром Путіним, в якій згадується спільна миротворча місія Росії і Туреччини. Запис відеоконференції опублікували на сайті президента Азербайджану.
Під час розмови лідери двох країн обговорюють підписання угоди про припинення війни в Нагірному Карабасі. Алієв, зокрема, згадує про турецьких миротворців. Путін на відео це ніяк не коментує.
«Хотів би висловити подяку Президенту Турецької Республіки Реджепу Ердогану за його активну участь у справі політичного врегулювання конфлікту і одним з пунктів сьогоднішньої заяви є спільна миротворча місія Росії і Туреччини. Тим самим, ми створюємо новий досконалий формат взаємодії в регіоні не тільки в рамках врегулювання конфлікту, а й майбутнього розвитку», — заявив Алієв на оприлюдненому відео.
Про що йдеться?
Алієв після підписання угоди про припинення війни заявив, що у регіоні, окрім російських миротворців, будуть ще й турецькі. Але згодом речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в тексті заяви немає жодного слова про миротворців з Туреччини.
Пізніше Кремль опублікував повний текст спільної заяви, яка складається з девʼяти пунктів, і там не міститься згадки про турецьких миротворців.
Читайте також:
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян та президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабасі, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат — тисячі вбитих серед військових і сотні поранених цивільних при обстрілах міст.
- Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включаючи місто Шуша. 9 листопада азербайджанські сили випадково збили російський бойовий вертоліт Мі-24. Через кілька годин стало відомо про перемирʼя.
- У столиці Вірменії почалися протести. Люди увірвалися в будівлю парламенту і побили спікера. Вони вимагають відставки Пашиняна і скасування угоди щодо Карабаху. Росія тим часом готується вводити миротворців, а в Азербайджані масово святкують перемогу.
- Пашинян вранці 10 жовтня каже, що про угоду його просила армія. Президент Вірменії заявив, що дізнався про договір з преси і не брав участі у переговорах.