Армія Вірменії наполягала на тому, аби країна прийняла спільну угоду з Росією та Азербайджаном про припинення війни за Нагірний Карабах.
Про це премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив у прямому ефірі у Facebook вірменською мовою, цитує його Интерфакс.
«Я прийняв рішення після того, коли армія тривалий час стверджувала про необхідність такого кроку. Армія говорила, що треба зупинитися, є певні проблеми, для вирішення яких або не видно перспектив, або ресурси для вирішення вичерпані. Ви уявляєте ситуацію, коли армія каже, що треба зупинитися», — сказав Пашинян.
Читайте також:
За його словами, зміст заяви невигідний для вірменської сторони, але відсутність угоди негативно вплинула б на боєздатність країни. Він наголосив, що Вірменія опинилась у ситуації, коли альтернативи підписанню угоди не існувало.
Глава вірменського уряду також наголосив на проблеми у військах. Він, зокрема, сказав про декілька десятків випадків, коли населення конкретних районів не дозволяло військовим передислокувати війська, про проблеми із призивом та випадки дезертирства.
Читайте також:
Пашинян додав, що бойові дії у Нагірному Карабаху продовжуються, але незабаром їх не буде. Станом на 09:00 10 листопада Росія відправила в регіон 10 літаків з віськовими.
Нагадаємо, 9 листопада Вірменія, Росія та Азербайджан домовилися про припинення війни за Нагірний Карабах. Відповідно до угоди, в регіон вводяться російські військові. Після повідомлення про припинення війни тисячі людей вийшли на вулиці Єревану, а також захопили будівлі уряду і парламенту Вірменії. Люди незгодні з рішенням припинити війну за Нагірний Карабах, а опозиція вимагає від парламенту скасувати угоду.
Читайте також:
- Вірменія та Азербайджан знову почали воювати за Нагірний Карабах 27 вересня. Відтоді сторони зазнали багатотисячних втрат і неодноразово обстрілювали міста одна одної. При цьому війська Азербайджану впевнено просуваються вглиб НКР і вже вийшли до кордону з Іраном. 26 жовтня війська підійшли до кордону Вірменії. Там уже помітили російських військових.
- 9 листопада Азербайджан взяв ключове місто Карабаху — Шушу, яке було під контролем провірменських сил.
- Сторони декілька разів домовлялись про припинення вогню, але зривали домовленість, звинувачуючи в цьому одна одну.