Національне антикорупційне бюро звернулось до Національного агентства з питань запобігання корупції з проханням провести перевірку щодо можливого конфлікту інтересів у діях народної депутатки — однієї з авторів подання до Конституційного суду України щодо закону «Про НАБУ».
Про це повідомляють на сторінці НАБУ у Facebook.
«Детективи НАБУ в межах розслідування за підозрою голови та суддів Окружного адміністративного суду Києва встановили факти, які можуть свідчити про наявність близьких особистих взаємин між цією особою та одним із підозрюваних суддів. Упродовж 2019 року у присутності цього народного депутата, на той час — помічника народного обранця VIII скликання, — у приміщенні робочого кабінету голови ОАСК неодноразово обговорювалися плани із захоплення державної влади», — йдеться в матеріалах слідства.
Також зазначають, що після першого повідомлення про підозру голові ОАСК у серпні 2019 року народна депутатка (обрана наприкінці серпня 2019 року) серед інших підписала подання до КСУ щодо визнання неконституційною ст. 375 (Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу України, яку, зокрема, й інкримінували очільнику ОАСК.
Ця ж депутатка підписала подання щодо неконституційності указу президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ, а також визнання положень ЗУ «Про НАБУ» такими, що не відповідають Конституції.
Раніше «Бабель» повідомляв, що на плівках НАБУ разом із головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком фігурує його близька знайома — депутатка від «Опозиційної платформи — За життя» Антоніна Славицька. Саме вона у Конституційному суді від імені 50 депутатів попросила визнати неконституційними окремі положення закону про НАБУ. До обрання до Ради Славицька працювала помічницею колишнього народного депутата Сергія Ківалова. Також очолює адвокатське бюро «Славицька і партнери».
- НАБУ підозрює суддів Павла Вовка, Євгена Аблова, Ігоря Погрібніченка, Олексія Огурцова, Володимира Келеберду, Ігоря Качура та Богдана Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка та суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку і його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
- Згодом генпрокурор підписала клопотання на відсторонення суддів, але Вища рада правосуддя відмовила. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
- 4 серпня НАБУ вже вшосте викликало на допит суддів ОАСК разом з Вовком. Усі попередні виклики ті проігнорували, заявили у відомстві.
- Печерський районний суд Києва забрав у НАБУ справу про корупцію в Окружному адміністративному суді. 10 серпня САП оскаржила це рішення.
- 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка.