Республіканець Роджер Стоун, політтехнологічна кар’єра якого почалася під час Вотергейтського скандалу в США у 1970-х, порадив своєму колишньому партнеру Дональду Трампу низку радикальних заходів на випадок, якщо той програє прийдешні вибори. Серед решти — введення воєнного стану та арешти впливових людей.
Свої ідеї щодо захисту Трампа від «державного перевороту» Стоун озвучив у інтерв’ю популярному конспірологічному виданню InfoWars.
У телефонному інтерв’ю політтехнолог, якого судили за лжесвідчення Конгресу США під час розслідування російського втручання у вибори 2016 року, закликав Трампа застосувати протиповстанський закон, оголосити воєнний стан і заарештувати главу Facebook Марка Цукерберга, главу Apple Тіма Кука, а також подружжя Клінтонів.
Поради чинному президенту видання назвало «кроками проти діячів «глибинної держави» та їхніх поплічників, що планують державний переворот для усунення його від влади». Також Стоун закликав Трампа до «облави» на журналістів, які, на його переконання, займаються «підривною діяльністю» щодо виборів.
«Вони хочуть пограти у війну, це війна… Я виступаю за законні вибори. Все, у чому я збираюся брати участь щодо допомоги в обранні Дональда Трампа, буде цілком прозорим і законним», — цитує Стоуна Business Insider.
Політтехнолог, якого засудили в справі про російське втручання до 40 місяців тюрми, а потім помилували президентським указом, повторив теорію Трампа про фальсифікацію виборів, якщо їх проведуть поштою з огляду на епідемічні небезпеки.
Також він закликав застосувати федеральні органи безпеки для конфіскації бюлетенів після виборів у штаті Невада, де Трамп ймовірніше за все програє.
Це вже друга кампанія, у ході якої Стоун з’являється на сторінках конспірологічних груп і видань. Під час президентських перегонів 2016 року він активно поширював теорії змови щодо «глибинної держави», чиї агенти таємно управляють світом. Тоді після інтерв’ю на InfoWars главу видання Алекса Джонса забанили в більшості соцмереж за поширення мови ворожнечі.
- Роджера Стоуна заарештували на початку 2019 року. Пізніше його визнали винним у неправдивих свідченнях Конгресу в межах розслідування про втручання Росії у вибори 2016 року, перешкоджанні правосуддю та тиску на свідків.
- Вирок Стоуну став перемогою в одній зі справ, розпочатих спецпрокурором Робертом Мюллером щодо розслідування втручання в американські вибори. Наближені до Трампа особи безпосередньо зустрічалися з росіянами, вели телефонні переговори, відеочати й електронне листування.
- При цьому Мін’юст США обмежив розслідування зв’язків Трампа з Росією та закрив паралельні провадження. У цій справі досі немає чітких відповідей.
- Дональд Трамп указом продовжив до 12 вересня 2021 року режим надзвичайного стану у звʼязку із загрозою іноземного втручання в вибори голови держави, які призначені на 3 листопада.
- Йдеться про кібератаки з боку російських, китайських та іранських хакерів на організації, повʼязані з підготовкою і проведенням виборів, а також про спробу зламу комп’ютерів компанії, яка консультує кандидата в президенти Джо Байдена.