Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг просить країни-члени Альянсу щорічно виділяти по €500 мільйонів для фінансування комплексного пакета допомоги Україні. Там наразі обговорюють план довгострокової підтримки України.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Столтенберг хоче, щоб країни НАТО збільшили внески до фонду комплексного пакета допомоги України. Цей пакет включає як короткострокову допомогу, наприклад паливо, амуніцію та системи боротьби з безпілотниками, так і довгострокову підтримку України на шляху до повної модернізації української армії відповідно до стандартів НАТО.
Насамперед, гроші підуть на нелетальну зброю. Проте, якщо врахувати, що запаси зброї радянського зразка у світі вичерпуються, то при переході на стандарти НАТО це може автоматично відкрити можливість постачання летальної сучасної зброї.
За словами Столтенберга, це допоможе Україні модернізувати армію та переходити на стандарти НАТО.
- 30 вересня, після того як путін оголосив про анексію чотирьох областей України, президент Володимир Зеленський підписав заявку про пришвидшений вступ України до НАТО.
- У США відповіли, що вступ України в НАТО не на часі. В Альянсі заявили, що рішення ухвалюватиметься консенсусом усіх 30 членів. Канада, навпаки, підтримала Україну в Альянсі. Президент Болгарії виступив проти.
- Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк казав, що Україна провела низку консультацій з НАТО та ООН до подачі заявки. Politico ж писало, що це стало несподіванкою для США.
- 2 жовтня президенти Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії і Словаччини випустили спільну заяву, у якій підтримали Україну в НАТО і засудили анексію українських територій.