У Києві 29 вересня відбулося спеціальне пленарне засідання з обрання голови Конституційного суду України.
Про це повідомила пресслужба КСУ.
«Кандидатів на посаду голови Конституційного суду України на засіданні не висунуто. У засіданні оголошено перерву», — йдеться в дописі.
- 29 грудня 2020 року Зеленський своїм указом відсторонив главу Конституційного суду Олександра Тупицького на два місяці, а 28 лютого — ще на місяць. У КСУ назвали указ президента юридично нікчемним, а Тупицький його оскаржив.
- 19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру в підкупі свідка та наданні завідомо неправдивих свідчень, а 16 липня 2021 року — у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації. Він начебто вчиняв це повторно і був у змові.
- 28 січня 2022 року Рада суддів України оголосила про початок нового конкурсу на посаду судді Конституційного суду.
- На початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконну втечу за кордон (у Відень) Тупицького. Слідчі вважають, що під час війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.
- 27 травня 2022 року Олександра Тупицького оголосили в міжнародний розшук. 29 липня Подільський районний суд Києва заочно арештував колишнього голову і суддю Конституційного суду України Тупицького за справою про підкуп свідка та надання завідомо неправдивих свідчень.
- 6 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який запроваджує прозорі конкурси на посади суддів Конституційного суду України. Цей закон — одна з вимог Євросоюзу для початку перемовин про вступ.