Державне бюро розслідувань спростувало інформацію партії «Європейська солідарність» про арешт активів «5 каналу» і телеканалу «Прямий» у справі про постачання вугілля з окупованого Донбасу, у якій фігурує Петро Порошенко.
Спростування ДБР опублікувало 7 січня.
Державне бюро пояснило: 6 січня Печерський районний суд Києва заарештував нерухомість і корпоративні права Петра Порошенка. Однак на корпоративні права на канали та їхні активи арешт не накладався — їхнім власником є медіахолдинг «Вільні медіа». У його власність телеканали перейшли 8 листопада 2021 року.
Адвокат політика Ігор Головань звинуватив ДБР у брехні та опублікував уривки з рішення суду про арешт активів каналів. У них ідеться про арешт активів ДП «ТРК «НБМ — Запоріжжя» та ТОВ «Телекомпанія «Автор ТВ». Головань стверджує, що ці компанії мають безпосередній стосунок до трансляції програм на телеканалах.
Головань заявив, що «прокурори та суддя умисно наклали арешт на медіаактиви, що вже не належать Петру Порошенку».
Про арешт активів «5 каналу» і «Прямого» повідомила 6 січня партія Порошенка «Європейська солідарність».
- У середині грудня Порошенку підписали підозру в державній зраді через поставки вугілля з окупованого Донбасу. За версією слідчих, Порошенко у 2014 році зірвав постачання вугілля з ПАР і дозволив організувати поставки з окупованого Донбасу. У справі про поставки вугілля з окупованого Донбасу проходять також голова політради «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук і колишній міністр енергетики Володимир Демчишин.
- Порошенкові підозру не вручили, він виїхав з країни з робочими візитами, в Україну обіцяє повернутися 17 січня.
- 24 грудня Офіс генерального прокурора заявив, що проситиме суд арештувати Петра Порошенка. Як альтернативу арешту там пропонують призначити заставу — мільярд гривень.