Група українців ввечері 5 січня не змогла вилетіти рейсом Алмати — Київ через призупинення роботи аеропорту внаслідок масових протестів.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
За його словами, дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі.
Наразі посольство зʼясовує в адміністрації аеропорту й авіакомпанії, коли українці зможуть вилетіти з Казахстану.
«Сьогодні планується рейс до Києва», — додав Ніколенко та зауважив, що, за даними МЗС, аеропорт Нур-Султана працює у штатному режимі.
Також речник МЗС закликає українців уникати місць масових заходів у Казахстані та зареєструватися в електронній системі «ДРУГ», щоб дипломати могли вчасно надати допомогу.
«Українська держава своїх громадян не залишить напризволяще. Уважно стежимо за розвитком подій у Казахстані. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив відповідним підрозділам дипломатичної служби зосередитись на захисті інтересів українських громадян у Казахстані. Зараз ключовий пріоритет — їхня безпека», — наголосив Ніколенко та запевнив, що посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи.
- На заході Казахстану, у Мангістауській області з 2 січня тривають протести через підвищення вартості палива у 2—2,5 раза. Тисячі людей вийшли на мітинги, зокрема в найбільших містах області Жанаозен і Актау — вони першими у країні висловили невдоволення.
- Демонстранти вимагають уже не тільки знизити ціну на газ удвічі, але й відправити уряд у відставку, викорінити корупцію і кумівство, будувати фабрики та заводи, скоротити безробіття.
- 4 січня Токаєв запровадив режим надзвичайного стану в Мангістауській області та в Алмати. В Алмати на період надзвичайного стану введено комендантську годину — з 23:00 до 07:00.
- 5 січня Токаєв відправив уряд у відставку, як того вимагали протестувальники, а також розширив режим НС на Алматинську область. Попри відставку уряду, протести лише посилилися — активісти штурмували і підпалювали будівлі адміністрацій та боролися з правоохоронцями.
- Президент Казахстану називає протестувальників «терористами» і запросив допомогу Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ). У місті Алмати провели «антитерористичну операцію».
- 6 січня Росія як член ОДКБ відправила до Казахстану підрозділи повітрянодесантних військ.