«Талібан» оголосив про завершення війни в Афганістані

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Ісламський рух «Талібан», який взяв під контроль майже весь Афганістан, оголосив війну у країні завершеною.

Про це виданню Al Jazeera вранці 16 серпня сказав прессекретар політичного офісу талібів Мохаммад Наїм після того, як бойовики взяли під свій контроль президентський палац в Кабулі.

«Сьогодні великий день для афганського народу і моджахедів. Вони стали свідками плодів своїх зусиль і жертв протягом 20 років. Слава Богу, війна у країні завершена», — зазначив Наїм.

Талібану знадобилося трохи понад тиждень, щоб захопити контроль над країною. Al Jazeera також опублікувало кадри, на яких у президентському палаці перебувають командири талібів з десятками озброєних бойовиків.

Наїм додав, що «Талібан» не хоче жити в ізоляції, і закликав до мирних міжнародних відносин.

«Ми досягли того, чого прагнули, а саме свободи нашої країни і незалежності нашого народу. Ми не дозволимо нікому використовувати наші землі для націлювання на кого-небудь, і ми не хочемо завдавати шкоди іншим», — додав він.

Лідер талібів, який побажав залишитись неназваним, повідомив агентству Reuters, що повстанці з різних провінцій перегруповуються і чекатимуть, поки іноземні сили підуть, перш ніж створювати нову структуру управління. Також, за його словами, бойовикам «Талібану» «наказали дозволити афганцям відновити повсякденну діяльність і не лякати мирних жителів».

Понад 60 західних країн, включно із США, Великою Британію, Францію і Японію, виступили зі спільною заявою, в якій говориться, що всім афганцям і іноземним громадянам, які бажають виїхати, мають дозволити це зробити. Вранці 16 серпня в аеропорту Кабулу зібралися сотні людей, які намагаються покинути Афганістан. В літаки намагаються потрапити, щоб полетіти навіть стоячи, без місця.