Наступний саміт лідерів країн НАТО відбудеться через менш ніж два місяці — 14 червня в Брюсселі. На ньому спланують майбутнє Альянсу на наступні 10 років.
Про це йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга, опублікованій на сайті Альянсу.
За його словами, на саміті ухвалять рішення щодо порядку денного НАТО на період до 2030 року.
«Ми ухвалюватимемо рішення щодо предметного і перспективного порядку денного НАТО, щоб протистояти викликам сьогоднішнього і завтрашнього дня: агресивним діям Росії, загрозі тероризму, кібератакам, новим і руйнівним технологіям, впливу змін клімату на безпеку і підйому Китаю», — наголосив генсек.
Міністр оборони України Андрій Таран закликав НАТО на саміті врахувати серйозність євроатлантичних намірів України. «Розраховуємо, що ця позиція України буде відображена у документах, які розглядатимуться 14 червня», — наголосив Таран.
За його словами, остання ескалація російської військової присутності вздовж кордонів України не залишає жодних сумнівів, яка країна сьогодні становить найбільшу військову загрозу в євроатлантичному просторі. У Брюсселі це чітко усвідомлюють, наголосив Таран, оскільки генсек НАТО недвозначно назвав серед викликів «агресивні дії Росії».
«Потужним сигналом у рішеннях саміту НАТО для світової та європейської безпеки могла б стати демонстрація відданості рішенням Бухарестського саміту 2008 року, що декларує безумовну перспективу членства для України та Грузії», — наголосив Таран.
Зазначимо, президент Володимир Зеленський вважає, що вступ України в НАТО завершить війну на Донбасі. У Росії, реагуючи на цю заяву, пригрозили масштабною ескалацією на Донбасі в разі вступу.
Читайте також:
- «Чи хоче Україна війни? — Ні. Чи готова вона до неї? — Так». Десять важливих тез із відеозвернення Володимира Зеленського до Володимира Путіна напередодні можливого масштабного вторгнення Росії
- На кордоні з Україною десятки тисяч російських солдатів і багато техніки. Це третя світова? Чому тепер? Що взагалі відбувається? Ось пʼять спокійних відповідей на запитання про війну
- Наприкінці березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що Росія нагромаджує біля кордонів України озброєння та сили, а бойовики продовжують провокувати на активну війну.
- Українська розвідка бачить три сценарії розвитку подій: демонстрація Росією сили, вторгнення через Крим і захоплення південних областей України, провокація на Донбасі та наступ.
- У Міноборони Росії 17 квітня повідомили, що перекинули до Криму понад 50 бойових літаків, а в Чорне море увійшли 15 кораблів Каспійської флотилії. Росія вже обмежила польоти над частиною Криму і Чорного моря.
- Міністр оборони Росії Сергій Шойгу пояснив стягування військ до кордону з Україною «провокаційною діяльністю» США і НАТО.