У Раді стався конфлікт між СН і «Євросолідарністю». Геращенко заявила, що її колега Швець — п’яний, він заперечує

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

На позачерговому засіданні Верховної Ради між депутатами фракцій «Слуга народу» та «Європейська солідарність» стався конфлікт після обговорення акції протесту прихильників активіста Сергія Стерненка.

Суперечка виникла під час виступу співголови фракції «Євросолідарність» Ірини Геращенко. Вона заявила про «деградацію та падіння українського парламенту» і порівняла його з Держдумою Росії. Геращенко обурило, що на засіданні «три години обговорюють» події під час акції під ОП.

У цей час депутати зібралися у проході між рядами та почали штовханину.

Через конфлікт спікер Ради Дмитро Разумков призупинив виступ Геращенко та закликав депутатів заспокоїтися.

Потім Геращенко продовжила виступ, заявивши, що в парламент «зайшли люди без принципів, які називають державними символами двері». Після цього вона звинуватила нардепа від «Слуги народу» Сергія Швеця у тому, що він — пʼяний.

«У першому ряді сидить нетвереза людина ㅡ народний депутат України. Ми вимагаємо за підсумками сьогоднішнього засідання Нацполіцію провести алкогольний тест народному депутату з прізвищем на «Ш» з першого ряду», — заявила Геращенко, не назвавши повністю імʼя депутата.

Але згодом фотограф Ян Доброносов уточнив у Facebook, що йдеться про Сергія Швеця. Під цим дописом Геращенко залишила коментар: «Я не просто стверджую, а звернулася до поліції, аби в нього взяли алкопробу».

Сам Швець у коментарі «Громадському» заперечив, що був пʼяним, і заявив, що «Геращенко бреше». Депутат повʼязує це з критикою пʼятого президента України Петра Порошенка.

«Сьогодні я виступив з критикою діяльності експрезидента Порошенка. Саме тому будь-які вигадки повʼязані з тим, щоб очорнити мою репутацію, от і все. Я передбачаю, що коли хтось буде виступати з критикою Порошенка, на нього буде вивалюватися купа брехні», ㅡ наголосив Швець.

Згодом він у коментарі журналістам додав, що готовий здати кров на аналіз.

Зазначимо, Верховна Рада 30 березня ухвалила постанову про засудження вандалізму під час акції протесту біля ОП. За проголосували 237 депутатів.