В Офісі президента підрахували збитки через пошкодження будівлі під час акції протесту на підтримку активіста Сергія Стерненка. Їх оцінюють у 2 мільйони гривень. Сума, наголошують, ще може збільшитися.
Про це повідомили у пресслужбі ОП.
«За попередніми експертними оцінками, пошкодження будівлі Офісу Президента оцінюють приблизно у два мільйони гривень. Напередодні всі поверхи були наповнені димом. Якщо не розпочати змивання фарби впродовж 72 годин, вона вʼїсться в граніт, і тоді суми збитків будуть зовсім іншими», — наголосили у відомстві.
Там також нагадали, що перші два поверхи будівлі були споруджені наприкінці ХІХ століття, інші ж добудовані на початку ХХ століття.
«Українська правда» повідомляє, що 21 березня, після акції, прохід до будівлі Офісу президента перекрили правоохоронці. Журналістів до будівлі не підпускають. Працівники поліції на Банковій проводять слідчі дії.
20 березня увечері біля Офісу президента пройшла акція на підтримку засудженого Сергія Стерненка. Його прихильники оприлюднили пʼять вимог до влади, серед яких звільнення активіста з-під варти та відставка глави МВС Авакова. Деякі мітингувальники розписали стіни ОП, закидали будівлю димовими шашками, також намагалися підпалити табличку «Президент України».
Заступник глави МВС Антон Геращенко назвав такі дії «провокацією», а зацікавленим у цьому — лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка. У політика назвали ці звинувачення «параноєю» й очікують від Геращенко вибачення та спростування.
Поліція за фактом подій під час акції розпочала кримінальне провадження та затримала одного з її учасників — ветерана Владислава Сорда (Стафійчука). Йому інкримінують хуліганство. Під відділком поліції, де його утримували, вночі сталися сутички між правоохоронцями та прихильниками Стерненка.
- Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за нібито організацію викрадення у 2015 році Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам» одеського мера Геннадія Труханова. Стерненко начебто організував викрадення Щербича, щоб заволодіти його коштами — 300 гривнями. Справа ґрунтується лише на свідченнях Щербича. Стерненко провину заперечує й називає це розправою за проукраїнську позицію та критику.
- Адвокати Стерненка перерахували всі нестиковки у справі активіста, через які вважають вирок упередженим і незаконним. Також вони заявили, що підпис потерпілого у справі Щербича на одному з важливих документів могли підробити працівники поліції.