На сьогодні проти генерального прокурора Ірини Венедіктової розслідується два провадження щодо її можливого втручання у справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
Про це в інтервʼю «РБК-Україна» повідомив виконувач обовʼязків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.
Розслідування паралельно ведуть Національне антикорупційне бюро і Держбюро розслідувань. Вони стосуються зміни групи прокурорів у справі Татарова.
Керівник САП заявив, що його двічі допитували в ДБР в рамках розслідування проти Венедіктової. НАБУ своє розслідування продовжує, але поки не викликало Венедіктову на допит.
Грищук додав, що спілкувався із заступником генпрокурора Олексієм Симоненком, який безпосередньо забрав справу Татарова у НАБУ. «Кілька разів спілкувалися. На наступний день вранці, після того як забрали у нас цю справу, він мені про це повідомив. У нас відбулася неприємна розмова. Я говорив йому, що це неправильний підхід до розслідування», — сказав він, зазначивши, що під час розмови дізнався про якесь рішення суду у справі Татарова.
- 18 грудня 2020 року детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії. Після цього він заявив, що ініціював передачу своїх посадових обовʼязків іншому працівнику ОП. За його словами, він зробив це, «щоб уникнути маніпуляцій щодо нібито тиску на правоохоронні органи».
- 24 грудня стало відомо, що Офіс генерального прокурора передав від НАБУ до СБУ справу Татарова. НАБУ у відповідь звинуватило Офіс генпрокурора в безпрецедентному втручанні в розслідування. Рішення було ухвалене без консультацій з НАБУ і САП, а відмітку про це в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зробили 23 грудня о 23:42. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи і просить реагувати на розслідування без емоцій.
- 15 січня Вищий антикорупційний суд зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про повернення справи до НАБУ. НАБУ тричі просило Офіс генпрокурора повернути справу, але там посилаються на рішення Печерського суду.
- 1 березня у справі Татарова закінчилися строки розслідування. Прокурори Офісу генпрокурора, які ведуть справу після усунення НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, подавали клопотання до суду про продовження строків. Але Шевченківський райсуд Києва двічі відмовив.
- 16 березня Апеляційний суд не продовжив розслідування у справі Татарова.