Київський апеляційний суд вирішив не розглядати скаргу заступника генпрокурора Олексія Симоненка на рішення Шевченківського райсуду Києва про відмову продовжити слідство у справі Олега Татарова — заступника глави Офісу президента.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції» з посиланням на рішення суду.
1 березня у справі Татарова закінчилися строки розслідування. Прокурори Офісу генпрокурора, які ведуть справу після усунення НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, подавали клопотання до суду про продовження строків. Але Шевченківський райсуд Києва двічі відмовився.
Як пояснює ЦПК, строки розслідування не вдалося продовжити через те, що прокурори не надали суду постанову про обрахування загального строку досудового розслідування.
Після відмови Шевченківського суду продовжити строки заступник генпрокурора Олексій Симоненко оскаржив це рішення, але Київський апеляційний суд відмовився відкривати провадження.
ЦПК наголошує, що таке рішення не оскаржується. Кримінальний процесуальний кодекс передбачає, що «ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає».
У ЦПК заявляють про «розіграний спектакль» для «зливу» Офісом генпрокурора справи Татарова. «Прокурори ОГП не долучили одну лише постанову, хоча й самі підозрювані, і їхні адвокати не заперечували проти продовження строків розслідування. А суддя, бачте, не продовжила. Це просто розіграний спектакль про нібито принциповість Татарова і прокурорів, хоча насправді добивалися всі вони саме зливу», — заявив юрист ЦПК Вадим Валько.
- 18 грудня 2020 року детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії. Після цього він заявив, що ініціював передачу своїх посадових обовʼязків іншому працівнику ОП. За його словами, він зробив це, «щоб уникнути маніпуляцій щодо нібито тиску на правоохоронні органи».
- 24 грудня стало відомо, що Офіс генерального прокурора передав від НАБУ до СБУ справу Татарова. НАБУ у відповідь звинуватило Офіс генпрокурора в безпрецедентному втручанні в розслідування. Рішення було ухвалено без консультацій з НАБУ і САП, а відмітку про це в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зробили 23 грудня о 23:42. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи, і просить реагувати на розслідування без емоцій.
- 15 січня Вищий антикорупційний суд зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про повернення справи до НАБУ. НАБУ тричі просило Офіс генпрокурора повернути справу, але там посилаються на рішення Печерського суду.