Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що очільниця Офісу генпрокуратури Ірина Венедіктова займається імітацією розслідування одних справ та блокує інші.
Про це він заявив в інтерв’ю «Бабелю».
«Я не вважаю Венедіктову ефективним генпрокурором. Вона говорить, що є «заступником президента зі справедливості» і що прокуратура — це «око государєво», а фактично це придворна прокуратура, керівник якої виконує політичні чи олігархічні «заказняки», — сказав колишній генпрокурор.
Також Рябошапка запевнив, що його команда прагнула перетворити прокуратуру на незалежну інституцію.
«Переатестація була першим етапом очищення. Другий — забезпечити незалежність рядових прокурорів від вказівок генпрокурора чи керівників прокуратури», — зазначив він.
На думку ексгенпрокурора, у Венедіктової немає цієї ідеології.
«Вона вважає, що має бути «правоохоронною дубиною», — уточнив Рябошапка.
Також він наголосив, що Венедіктова блокує справи, пов’язані з виведенням коштів із ПриватБанку.
«Є декілька проваджень щодо «Привату». І це один з епізодів, який ми розпочали разом із [директором НАБУ Артемом] Ситником, коли я був на посаді генпрокурора. Є інший епізод — велика справа, де розслідується виведення 5,5 мільярда доларів з «Привату», і її фактично заблокували. Підозри за нинішнім епізодом можна було підписати раніше. Підозру [щодо Володимира Яценка] підписали таким чином, щоб НАБУ фактично не встигло затримати особу, і добре, що НАБУ таки встигло розвернути літак», — пояснив він.
Рябошапка також заявив, що чинна влада «імітує щось, але не робить це реально».
«Що можна говорити про генпрокурора, який блокує провадження щодо колишнього власника VAB банку [Олега Бахматюка] — фактично олігарха. НАБУ може довести справу до обвинувального вироку, але генпрокурор не дає цього зробити», — додав він.
- ПриватБанк вважає, що Коломойський і Боголюбов відмили майже $800 мільйонів. У травні 2019 року керівництво банку подало позов проти Коломойського і Боголюбова до Канцелярського суду штату Делавер. ПриватБанк заявив про мільярдні збитки та стверджував, що бізнесмени за рахунок грошей банку скуповували нерухомість у штатах Огайо, Техас, Флорида і Кентуккі.
- У грудні 2020 року Венедіктова повідомила, що увійшла до складу груп прокурорів, які розслідують справи, пов’язані з бізнес-групою «Приват». Після цього вона запевнила, що «справа почала рухатись у потрібному руслі».
- 22 лютого Національне антикорупційне бюро затримало колишнього заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка, який намагався втекти з країни.
- Наступного дня НАБУ оголосило підозру експосадовцям державного ПриватБанку в розкраданні 136 мільйонів гривень. Підозру оголосили колишньому голові правління банку, його заступнику і за сумісництвом голові правління повʼязаної з банком структури.