Служби безпеки М’янми після державного перевороту переслідують не лише дорослих громадян, які протестують проти диктатури, але й молодь і навіть дітей. Третього березня вбили щонайменше п’ятьох неповнолітніх і серйозно поранили чотирьох. Ще велика кількість дітей постраждала від сльозогінного газу та світлошумових гранат.
Про це йдеться в доповіді Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.
У країні тривають самовільні затримання всіх категорій громадян — за ґрати посадили щонайменше 500 дітей. Багатьох із них утримують без доступу до адвокатів та зв’язку з зовнішнім світом.
ЮНІСЕФ засудив застосування проти дітей арештів, сили й тим більше бойової зброї, і закликав негайно звільнити затриманих неповнолітніх. Також Фонд закликав усі сторони протистояння в М’янмі дотримуватися міжнародної конвенції з прав дитини.
За даними ООН, служби безпеки режиму нападають на машини швидкої допомоги, що прибувають надати допомогу пораненим протестувальникам на вулицях міст М’янми. Зазначається, що справжня кількість вбитих, поранених і затриманих може бути значно вищою, оскільки не всім вдається повідомити про це і не всі повідомлення можна перевірити.
- 1 лютого 2021 року в Мʼянмі стався військовий переворот. Владу у країні захопили армія і генерал Мін Аун Хлайн. Військові виступили проти голови уряду Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах у листопаді 2020 року. Військові затримали членів уряду, ввели воєнний режим і заблокували соцмережі. У країні почалися масштабні протести, які переросли в сутички з поліцією.
- Масово відкривати вогонь по цивільних силовики почали 28 лютого. Тоді загинуло 18 осіб.
- Під час масових протестів в Мʼянмі 3 березня поліція вбила 38 осіб. Жорстоке придушення мітингів проти військової хунти спостерігалося в містах Моунʼюа, Патейн, Янгон, Таунджі та столиці Найпʼїдо. Проти людей використовують сльозогінний газ, спецтехніку та бойові кулі, від яких загинули більшість жертв.
- Протягом останніх двох років уряд М’янми скуповував передові технології для стеження. Після державного перевороту ці технології почали відкрито використовувати для репресій проти опозиції новому режиму.