Кабінет міністрів України виділив на тестування та вакцинацію від коронавірусу 1,823 млрд гривень.
Про це заявила заступниця міністра охорони здоровʼя Світлана Шаталова під час пресбрифінгу 4 березня.
«Кабмін підтримав ініціативу Міністерства охорони здоровʼя про виділення коштів на вакцинацію населення від COVID-19. 1,482 млрд гривень виділено для оплати медичних послуг медикам, задіяним у заходах боротьби з COVID-19, зокрема, які стосуються вакцинації», — розповіла вона.
За словами Шаталової, ще 341 млн гривень виділили лабораторним підрозділам МОЗ, які проводять тестування на коронавірус.
«Засоби закладені через спеціальний фонд, який створили з залишків Фонду боротьби з COVID-19», — додала вона.
- З 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації препаратом Oxford-AstraZeneca (Covishield), який доставили напередодні.
- Після старту вакцинації МОЗ зафіксував сім «несприятливих подій», але «всі вони несерйозні», тому у відомстві закликали не панікувати. Водночас у міністерстві розповіли, що після вакцинації від коронавірусу можливе підвищення температури та почервоніння в місці інʼєкції.
- Міністерство охорони здоров’я України засекретило дані про ціни на вакцини від коронавірусу, їхніх постачальників тощо на вимогу виробників, оскільки розголошення такої інформації може призвести до штрафів та розриву контрактів.
- МОЗ опублікував спростування найпоширеніших фейків про вакцинацію, зокрема про те, що вона призводить до смертей чи не захищає від зараження коронавірусом. Насамперед у відомстві розповіли, що вакцина Covishield, яка виготовлена на індійському заводі, є повним аналогом вакцини AstraZeneca.