У США вчинили самогубство двоє працівників поліції, які 6 січня обороняли Капітолій під час нападу прибічників тодішнього президента США Дональда Трампа. Ще кілька погрожували накласти на себе руки протягом кількох днів після спроби заколоту.
Про це пише The Washington Post.
51-річний Говард Лібенгуд, який працював у поліції Капітолія з 2005 року, наклав на себе руки 9 січня, через три дні після штурму. Про це стало відомо лише наприкінці місяця під час закритих слухань Конгресу щодо масових заворушень у столиці.
Родина Лібенгуда уникає публічності й упевнена, що його самогубство слід вважати загибеллю під час служби. Наразі обставини смерті чоловіка не розкривають.
«Якби він не служив країні, вони вірять, що він сьогодні був би живий», — сказав адвокат родини Баррі Поллак.
Другим працівником поліції, який пішов з життя після штурму Капітолія, став 35-річний Джеффрі Сміт. Під час сутичок він дістав поранення — один із прибічників Трампа вдарив його по голові металевою палицею. Якоїсь миті правоохоронець запанікував, бо вирішив, що заколотники можуть його вбити.
Після заворушень він отримав лікарняну відпустку для оздоровлення, але переживав постійні болі в голові, відмовлявся виходити на вулицю, спілкуватися з іншими людьми й навіть дивитися телевізор. Після повторного обстеження 14 січня Сміту наказали повернутися до роботи.
Читайте також:
Наступного дня він застрелився дорогою до служби — його тіло зі смертельним пораненням голови знайшли в машині біля меморіального бульвару Джорджа Вашингтона. Родина Сміта також вважає, що це самогубство слід розглядати як загибель під час виконання службових обовʼязків.
За словами конгресмена від Демократичної партії Девіда Чічілліна, в перші дні після заворушень у Вашингтоні вчинити самогубство погрожували декілька працівників поліції. Один із них отримував численні погрози й навіть звільнився зі служби. Ці свідчення додали до обвинувачень проти Дональда Трампа для оголошення імпічменту.
Читайте також:
- Поліція Капітолія пояснила, чому не змогла ефективно протистояти заворушенням 6 січня у Вашингтоні, що призвели до загибелі п’яти осіб. Згідно зі звітом перед Конгресом США, правоохоронці знали про підготовку до штурму Капітолія за два дні, проте не змогли забезпечити його захист.
- Понад 40 учасників штурму вже постали перед судом. Правоохоронці заарештували найпопулярніших учасників заворушень — «шамана» та крадія меблів. За свідченням прокурорів у справі про штурм Капітолія, заколотники хотіли «захопити та вбити» конгресменів. Деякі учасники заворушень свідчили ФБР, що виконували вказівки Трампа та сподівалися, що в разі арешту він їх помилує.
- 13 січня Палата представників Конгресу США оголосила Дональду Трампу другий імпічмент — цього разу через підбурювання до заколоту. Він став першим президентом в історії США, якому недовіру висловили двічі. Згідно з документами про імпічмент Трампа, він — єдиний відповідальний за штурм Капітолія 6 січня, оскільки довів своїх прихильників до «божевілля», щоб залишитися при владі. Сторона звинувачення навіть звернулася до історії та нагадала, що автори американської Конституції побоювалися схожих сценаріїв. 10 лютого Сенат Конгресу США визнав процедуру імпічменту Трампа конституційною.
- Учасники штурму Капітолія висловили готовність свідчити проти експрезидента США Дональда Трампа у справі про імпічмент. Один із найвідоміших учасників штурму, «шаман» з конспірологічного руху QAnon Джейкоб Анджелі також готовий висловитись проти свого лідера.