Федеральний суд округу Колумбія в США висунув обвинувачення трьом учасникам штурму Капітолія, що відбувся 6 січня. Тоді президент Дональд Трамп заохотив натовп своїх прихильників увірватися до парламенту, а після того, як штурм призвів до жертв, звинуватив цих людей у насильстві.
Про це повідомляє Міністерство юстиції США.
Серед обвинувачених — персонажі мемів, чиї фотографії облетіли всі соцмережі та ЗМІ: це «вікінг» Джейкоб Ченслі на прізвисько Джейк Анджелі та викрадач підставки для книг, якою користувалась спікерка Палати представників, Адам Джонсон.
Обидва чоловіки штурмували будівлю Конгресу з відкритими обличчями та не уникали камер. «Вікінг» Анджелі навіть демонстрував свої характерні татуювання, а Джонсон позував із пюпітром у руці.
Фото та відео, на яких ці чоловіки штурмують парламент, були настільки віральними, що правоохоронці з легкістю встановили їхні особи, не використовуючи спецзасобів — вони просто взяли інформацію, доступну у відкритих джерелах.
Третім обвинуваченим став законодавець із Західної Вірджинії Деррік Еванс, який також не дбав про безпеку й транслював прямий ефір штурму в Facebook, брав участь у сутичках сам і підбурював до дій навколишніх. Після того, як прибічники Трампа увірвалися до будівлі, чоловік закричав: «Ми всередині, ми всередині! Деррік Еванс у Капітолії!»
Усіх трьох звинуватили у свідомому проникненні до зони з обмеженим доступом без законних підстав із застосуванням насильства та з порушенням спокою всередині. Джонсона, який цікавився пюпітром конгресвумен Ненсі Пелосі, також додатково звинуватили у крадіжці державного майна.
- Президент США Дональд Трамп розглядає можливість помилувати самого себе до завершення президентського терміну на тлі кризи через штурм Конгресу, що закінчився численними жертвами та потерпілими. За дострокову відставку Трампа через ці події виступають навіть члени Республіканської партії — наразі обговорюється можливість імпічменту.
- Обраний президент Джо Байден назвав штурм Конгресу прибічниками Трампа заколотом. Верховний суд США висунув звинувачення в незаконному проникненні до Конгресу щонайменше 40 особам.
- Компанія Google видалила зі свого магазину додатків сервіс Parler — соціальну мережу, популярну серед прихильників президента США Дональда Трампа.
- 8 січня соціальна мережа Twitter назавжди заблокувала акаунт президента США Дональда Трампа. Перед цим сторінки американського лідера тимчасово заблокували Facebook та Instagram.
- Прибічники президента США Дональда Трампа готувалися до кривавих подій 6 січня у Вашингтоні заздалегідь і відкрито обговорювали свої плани в соцмережах. При цьому правоохоронні органи ніяк на це не реагували та не посилили охорону Капітолія, в якому працює Конгрес.