Верховна Рада вдруге провалила призначення колишнього виконавчого директора «Нафтогазу», в. о. голови Міненерго Юрія Вітренка першим віцепремʼєр-міністром — міністром енергетики України.
За рішення проголосували лише 204 народні депутати із 226 необхідних.
Зокрема, підтримали призначення Вітренка 177 нардепів фракції «Слуга народу», 18 представників депутатської групи «Довіра» і 9 позафракційних депутатів.
У середині січня Юрій Вітренко заявив в інтервʼю газеті «День», що в разі провалення повторного голосування за його призначення на повноцінну міністерську посаду, він піде з політики у приватний бізнес.
«Я поїду до сімʼї, буду займатися приватним бізнесом, вести нормальний спосіб життя тощо. Раніше я займався інвестиційним банківським бізнесом. Ми також почали дивитися у проміжок часу, коли я пішов з «Нафтогазу» і ще не був виконувачем обовʼязків міністра, на певні ІТ-проєкти, стартапи. Після нетривалого відпочинку зможу займатися цим», — розповів він.
У «Нафтогазі» Вітренко виграв разом із командою арбітраж з «Газпромом» — судовий спір між «Газпромом» і «Нафтогазом» щодо перегляду газових контрактів між країнами. Тоді Росія вимагала від України сплатити $11 мільйярдів боргу за газ, але суд програла.
- 13 травня Вітренко заявив про скорочення його посади і звільнення. Серед причин звільнення Вітренко назвав вплив Росії, яка програла Стокгольмський арбітраж і уклала з Україною газовий контракт на вигідних для Києва умовах.
- 17 грудня 2020 року Раді не вистачило голосів за призначення Вітренка міністром енергетики — за проголосували 186 депутатів. Згодом у «Слузі народу» повідомили, що кандидатуру Вітренка знову винесуть на розгляд нардепів — у січні. Там зазначили, що альтернативи йому на цій посаді немає.
- Пізніше Кабмін призначив Вітренка в. о. міністра енергетики. Це рішення уряду не сподобалося голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.
- У керівництві фракції «Слуга народу» говорили, що через конфлікт з нардепом Олександром Дубинським, який потрапив під американські санкції, призначення Юрія Вітренка під питанням. За даними джерел «Бабеля», так звана група Ігоря Коломойського, до якої входять приблизно 30 осіб із фракції «Слуга народу», може не дати необхідну кількість голосів для ухвалення рішення.