Федеральне відомство у справах юстиції Німеччини передало Росії протоколи допиту опозиціонера Олексія Навального прокуратурою Берліну.
Про це повідомив представник німецького міністерства юстиції агентству dpa, цитує Deutsche Welle.
«Усі необхідні дані для початку кримінального провадження, такі як проби крові, тканини й одягу Навального, перебувають у розпорядженні Росії», — сказав він.
За словами представника міністерства, прояснення справи вимагає розслідування, адекватного тяжкості вчиненого злочину.
«Федеральний уряд виходить з того, що уряд РФ тепер негайно вживе всіх необхідних заходів для розслідування злочину проти пана Навального. Цей злочин має бути розслідуваний у Росії», — заявив він.
Також німецький посадовець запевнив, що Росії були надані відповіді на всі запити, зроблені в серпні й вересні 2020 року, «наскільки це наразі можливо й допустимо відповідно до Європейської угоди про надання правової допомоги та норм німецького права».
Окремо він уточнив, що Навального допитували як потерпілого, він «докладно відповів на всі запитання, поставлені російською генеральною прокуратурою».
Водночас, лікарів берлінської клініки «Шаріте», де лікували Навального, не допитували, бо вони зобовʼязані зберігати лікарську таємницю, тож медичну інформацію Росії не передавали.
«Особисті дані про стан здоровʼя жертви кримінального злочину, згідно з німецькими правовими нормами, підлягають особливо суворому захисту, а Навальний не погодився на передачу цієї інформації російській стороні», — пояснив він.
- Олексій Навальний потрапив до лікарні Омська із сильним отруєнням 20 серпня. Тоді він впав у кому. 21 серпня Навального відправили літаком до Німеччини. 2 вересня уряд Німеччини оголосив, що російського політика отруїли речовиною з групи «Новачок».
- 14 грудня 2020 року міжнародні розслідувачі назвали імена співробітників ФСБ, які отруїли Навального, а раніше мало не вбили його дружину.
- За кілька годин до оприлюднення результатів розслідування Навальний зателефонував одному зі співробітників ФСБ Костянтину Кудрявцеву, який може бути причетний до його отруєння. Політик представився помічником секретаря Ради безпеки і колишнього директора ФСБ Миколи Патрушева і спілкувався з ним 45 хвилин. Кудрявцев зізнався у проведенні спецоперації з отруєння.
- ФСБ пізніше назвала розслідування і ролик Навального провокацією. Уже 29 грудня Слідчий комітет Росії порушив справу проти Навального через нібито розкрадання коштів у великих розмірах. За версією слідства, його Фонд боротьби з корупцією та афілійовані з ним організації зібрали 588 мільйонів рублів пожертвувань від громадян Росії, з яких 356 мільйонів Навальний нібито «витратив на особисті потреби».
- Пізніше Федеральна служба виконання покарань Росії оголосила, що «здійснить усі дії із затримання» Навального.
- 17 січня Навальний планує повернутися до Москви. Він наголосив, що питання «повертатися чи ні» перед ним «не стояло ніколи».