Опозиційний політик Олексій Навальний, який із серпня перебуває в Німеччині на лікуванні через отруєння «Новачком», заявив, що повертається до Росії. Попри те, що там йому раніше пригрозили тюремним строком і відкрили проти нього нове кримінальне провадження. Про це опозиціонер розповів у відео, оприлюдненому в Instagram.
Навальний прилетить до Москви 17 січня. Він наголосив, що питання «повертатися чи ні» перед ним «не стояло ніколи».
«Просто тому, що я не виїжджав. Я опинився в Німеччині, приїхавши до неї в реанімаційній коробці, з однієї причини — мене намагалися вбити. Я вижив. І зараз Путін, який віддав наказ про моє вбивство, верещить на весь свій бункер і наказує своїм слугам зробити все, щоб я не повернувся», — наголосив опозиціонер.
Він наголосив, що «слуги Путіна» фабрикують проти нього нові кримінальні справи.
Нагадаємо, 29 грудня Слідчий комітет Росії порушив справу проти Навального за нібито розкрадання коштів
За версією слідства, вони переконали компанію «Ів Роше» укласти невигідний контракт. Олексій Навальний отримав три з половиною роки умовно, Олег Навальний — три з половиною роки реального терміну. Брати заперечували вину, називаючи справу політично мотивованою. У 2017 році ЄСПЛ визнав вирок несправедливим; уряд РФ виплатив Навальному компенсацію, однак вирок не скасували.
Читайте також:
- 14 грудня міжнародні розслідувачі назвали імена працівників ФСБ, які отруїли Навального, а раніше мало не вбили його дружину.
- За кілька годин до оприлюднення результатів розслідування Навальний зателефонував одному з працівників ФСБ Костянтину Кудрявцеву, який може бути причетний до його отруєння. Політик представився помічником секретаря Ради безпеки й колишнього директора ФСБ Миколи Патрушева і спілкувався з ним 45 хвилин. Кудрявцев зізнався у проведенні спецоперації з отруєння.
- ФСБ пізніше назвала розслідування і ролик Навального провокацією. А МЗС Росії викликало диппредставників Німеччини, Франції та Швеції й розширило санкції проти ЄС. Водночас Державний департамент США публічно звинуватив ФСБ в отруєнні.