Королева Великої Британії та її чоловік герцог Единбурзький зробили щеплення вакциною від коронавірусу. Монарше подружжя потрапило до першої черги вакцинації через поважний вік — Єлизаветі 94 роки, а Філіпу — 99.
Про це повідомляє BBC.
Королева з чоловіком прищепилися у Віндзорському палаці. Єлизавета одразу доручила оголосити про щеплення, щоб виключити домисли з цього приводу. Наразі не уточнюється, якою саме вакциною прищепилися Єлизавета та Філіп.
Черга на вакцинацію, у яку потрапило подружжя, нараховує 1,5 млн людей, старших за 80 років.
Масова вакцинація у Великій Британії розпочалася 8 грудня — країна стала першою на Заході, де схвалили розробку від коронавірусу та розпочали щеплення. Першою, хто отримав укол, стала 90-річна мешканка Північної Ірландії. Вона порадила всім, кому пропонуватимуть вакцинацію, не відмовлятися від цієї можливості.
Королева Єлизавета вперше від початку пандемії відвідала публічний захід поза резиденцією у жовтні 2020 року — в лабораторії, яка вела справу щодо отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля «Новачком».
Подружжя провело англійський локдаун у своєму палаці, вони не збиралися з іншими членами родини на Різдво, як робили зазвичай. Королева з чоловіком відсвяткувала 73-ю річницю подружнього життя.
У грудні вперше від початку пандемії королева з’явилася поряд із іншими старшими членами монаршої родини.
Читайте також:
У 2020 році Єлизавета провела сім місяців — з березня до жовтня — за межами резиденції та не виконувала свої посадові обов’язки.
За цей час її 72-річний старший син, принц Чарльз, перехворів на коронавірус у легкій формі.
За даними джерел BBC, на коронавірус у квітні перехворів і онук королеви — принц Вільям. Ця інформація досі офіційно не підтверджена. Тоді ж COVID-19 підтвердили у премʼєр-міністра Бориса Джонсона. Саме це вплинуло на рішення Вільяма промовчати про своє зараження.
- У ніч проти 31 грудня, за 11 годин до закінчення «перехідного періоду», королева Великої Британії Єлизавета II підписала ухвалений парламентом закон про торгову угоду з Євросоюзом.
- Стримінговий сервіс Netflix не буде додавати до серіалу про британську монархію «Корона» позначку про вигадку через певні історичні неточності. До цього критики повідомляли, що у серіалі кілька ключових сцен — це вигадка. Вони були стурбовані тим, що глядачі можуть цього не усвідомити.
- Всесвітня організація охорони здоровʼя вважає проблемою те, що багаті країни скупили основні запаси вакцин проти коронавірусу, а бідні країни або середньорозвинені можуть залишитися без доступу до них.