Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв здійснити урядову перевірку інформації про підпільні щеплення від коронавірусу для VIP-клієнтів після того, як два українські видання без підтверджень написали про нелегальне ввезення партії вакцин від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech. Голова медичного парламентського комітету Михайло Радуцький назвав ці новини «маячнею».
Спершу про таємне ввезення вакцин наприкінці грудня повідомило видання «Страна». За інформацією його джерел, щеплення секретно роблять в одній з приватних клінік Києва — нібито українським політикам і бізнесменам таку послугу пропонують за $1—3 тисячі.
Після цього бізнесмен Михайло Бродський, який очолює редакційну раду видання видання «Обозреватель», заявив, що партію вакцин начебто провезли через кордон завдяки одному з депутатів Верховної Ради, і щеплення ними вже зробили прем’єр-міністр Денис Шмигаль і голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
За словами Бродського, до ввезення вакцин і пропозиції щеплення за кілька тисяч доларів причетний бізнесмен Павло Фукс. Ані «Страна», ані Бродський не надали жодних підтверджень.
Прем’єр Шмигаль у відповідь на закиди заявив, що уряд перевірить інформацію про підпільні щеплення, а також запевнив, що очікує на легальну вакцину і прищепиться власним коштом, коли препарат буде доступний у клініках.
«Наразі жодна з вакцин не є сертифікованою в Україні. І впевнений, жодна свідома людина не буде вакцинуватися препаратами невідомого походження», — написав голова уряду.
Голова медичного комітету Верховної Ради Радуцький назвав інформацію про підпільні щеплення «маячнею» і фейком від нудьги після Нового року.
«Коли в Україні офіційно зʼявиться вакцина, я зроблю щеплення публічно, щоб власним прикладом переконати українців, що це необхідно робити», — цитує слова депутата «Слуги народу» видання «Сегодня».
Читайте також:
23 грудня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що Україна в рамках глобальної ініціативи розподілення вакцин COVAX, найімовірніше, отримає вакцини від компанії AstraZeneca. 30 грудня стало відомо, що МОЗ уклало контракт про постачання вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech.
За підрахунками МОЗ, в Україні першочергової вакцинації потребують приблизно 21 мільйон громадян. Для цього необхідно 15,1 мільярда грн, але в бюджеті 2021 року закладено лише 2,6 мільярда. Також у план вакцинації внесли жителів окупованого Донбасу.
Читайте також:
- Вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer і німецької компанії BioNTech, згідно з дослідженнями, запобігає зараженню на 90% — це вважається видатним результатом. Розробка також стала першою вакциною від коронавірусу, яку рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.
- Наразі відомо про випадки алергічних реакцій та дві смерті після вакцинації препаратом Pfizer і BioNTech — фахівці зʼясовують причини.
- США почали вакцинацію 14 грудня, Євросоюз — 27 грудня. Людей вакцинують препаратом Pfizer. Регулятор Євросоюзу впевнений, що вакцина працюватиме й проти нового «британського» штаму — розробники обіцяють найближчим часом це підтвердити.
- Країни, що розвиваються, ставлять на вакцину від коронавірусу AstraZeneca. Вона коштуватиме в кілька разів дешевше за технологічно просунутіші розробки Pfizer і Moderna.
- Видання Bloomberg відслідкувало договори про поставку дев’яти найперспективніших вакцин у всьому світі та встановило, що всього замовили 7,95 мільярда доз. Цього вистачить для щеплення половини населення планети. При цьому поширення вакцин вкрай нерівномірне — багатші країни бронюють значно більше доз, ніж потрібно, тоді як біднішим — зокрема й Україні — може найближчим часом не вистачити.