Член нижньої палати Конгресу США республіканець Кевін Бреді захворів на коронавірус, хоча вакцинувався ще у грудні. Він отримав щеплення мРНК-вакциною компаній Pfizer і BioNTech, яку екстрено затвердили у США та низці інших західних країн.
Про це конгресмен повідомив у Twitter.
США почали вакцинацію 14 грудня. Зараз у країні використовують вакцину від Pfizer і BioNTech, а також розробку Moderna. Новообраний президент Джо Байден вже вакцинувався. Наразі відомо про випадки алергічних реакцій та дві смерті після вакцинації препаратом Pfizer і BioNTech — фахівці зʼясовують причини.
«Сьогодні Офіс лікаря Палати представників повідомив, що в мене позитивний тест на коронавірус, і я поміщений на карантин. За рекомендацією я отримав першу дозу вакцини Pfizer 18 грудня і отримав негативний тест на коронавірус на Новий рік», — написав 65-річний конгресмен Кевін Бреді.
Як повідомляє CNN, за весь час пандемії понад 50 членів Конгресу хворіли на коронавірус. Днями від цієї хвороби помер 41-річний республіканець Люк Летлоу. Він став першою жертвою коронавірусу в Конгресі.
Вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer і німецької компанії BioNTech, згідно з дослідженнями, запобігає зараженню на 90% — це вважається видатним результатом.
Розробка також стала першою вакциною від коронавірусу, яку рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.
Читайте також:
- У Німеччині восьмеро працівників будинку престарілих випадково отримали п’ятикратну дозу вакцини від коронавірусу компанії Pfizer. Четверо з них звернулися до лікарні із симптомами, схожими на грип. Їх одразу госпіталізували.
- Європейський Союз із 27 грудня розпочав масову вакцинацію населення від коронавірусу. Людей вакцинують препаратом Pfizer. Регулятор Євросоюзу впевнений, що вакцина працюватиме й проти нового «британського» штаму — розробники обіцяють найближчим часом це підтвердити.
- Країни, що розвиваються, ставлять на вакцину від коронавірусу AstraZeneca. Вона коштуватиме в кілька разів дешевше за технологічно просунутіші розробки Pfizer і Moderna. Міністр охорони здоровʼя України заявив, що, найімовірніше, Україна отримає вакцини саме від AstraZeneca.
- Видання Bloomberg відслідкувало договори про поставку дев’яти найперспективніших вакцин по всьому світу і встановило, що всього замовили 7,95 мільярда доз. Цього вистачить для щеплення половини всього населення планети. При цьому поширення вакцин вкрай нерівномірне — багатші країни бронюють значно більше доз, ніж потрібно, тоді як біднішим — зокрема й Україні — може найближчим часом не вистачити.