Національне антикорупційне бюро заявило про «безпрецедентний опір» у справі ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського, якого підозрюють в організації давання хабаря в $6 млн керівникам НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це йдеться в заяві НАБУ.
Бюро відреагувало на постанову Печерського райсуду Києва, який зобовʼязав Офіс генпрокурора забрати вже завершену справу Злочевського у НАБУ. НАБУ заявляє, що суд і окремі особи Офісу генерального прокурора своїми діями захищають Злочевського і він може уникнути покарання. Про це раніше говорили і в САП, зазначивши, що суд і ОГП йдуть за схемою справи забудовника Максима Микитася, коли Печерський суд передав справу НАБУ до СБУ.
«Змушені констатувати, що замість протидії незаконним діям суду, Офіс генерального прокурора натомість сприяє їхній легітимізації. Такої кількості явно незаконних дій органів прокуратури та органів судової влади ми не спостерігали за весь період існування антикорупційних органів», — заявили в НАБУ, додавши, що у бюро є докази того, що Злочевський впливає на діючих посадових осіб в органах влади, в тому числі правоохоронних органах.
Бюро також опублікувало відеозапис частини розмов учасників злочину.
- 13 червня 2020 року директор НАБУ Артем Ситник і вже колишній голова САП Назар Холодницький заявили, що їм пропонували хабар за закриття справи проти колишнього міністра екології Миколи Злочевського. Компанія Burisma, президентом якої є Злочевський, заперечувала його причетність.
- 1 липня НАБУ повідомило Злочевському про підозру. 10 серпня його оголосили в розшук, а вже 13 жовтня Печерський суд зобовʼязав генпрокурора закрити справу. САП оскаржила рішення, а НАБУ заявило, що Вища рада правосуддя втручалася у розслідування.
- 1 грудня НАБУ завершило розслідування справи. 30 грудня в САП заявили, що Печерський суд таємно зобовʼязав Офіс генпрокурора забрати справу у НАБУ. У САП підкреслюють, що прокурори ОГП не є прокурорами у цьому провадженні і не можуть брати участь у процесуальних діях.